Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa – co kilka dni padają rekordy zarażeń w Polsce. Po dzisiejszym raporcie okazało się, że znów wzrosła liczba zarażonych w ciągu doby. Dane są porażające.

Właśnie dlatego Ministerstwo Zdrowia musiało w jakiś sposób zareagować. Polacy mogą nie być zadowoleni – coraz większe wskaźniki prezentowane przez MZ wymuszają zdecydowane działania.

Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl

Nowe obostrzenia już od soboty. Jakie restrykcje wprowadził rząd

Okazuje się, że rząd postanowił wprowadzić kolejne obostrzenia. Wszystko jest związane z postępującą eskalacją liczby zachorowań.

- Przypominam również, że od najbliższej soboty wchodzi nowy pakiet obostrzeń. Obostrzeń, które oczywiście są związane z eskalacją liczby zachorowań. Przypominam, że w czerwonej strefie lokale gastronomiczne będą mogły operować tylko do 22:00. Przypominam, że maseczki staną się od soboty obowiązkiem nie tylko w strefie czerwonej, mówię tutaj o otwartej przestrzeni, ale również w strefie żółtej - poinformował.

Ministerstwo Zdrowia fot. Biznes Wprost
Ministerstwo Zdrowia fot. Biznes Wprost

- Ograniczamy też liczbę uczestników imprez okolicznościowych, czyli wesel, styp i innych tego rodzaju spotkań. Tutaj wprowadzamy takie obostrzenia, że w strefie zielonej zmniejszamy liczbę uczestników ze 150 do 100, w strefie żółtej zw 100 do 75, w strefie czerwonej pozostaje 50, czyli ta liczba, która była poprzednio - poinformował minister Niedzielski.

Jak powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski ostatnio z obostrzeń wejdzie w życie dopiero w najbliższym tygodniu. Wszystko po to by dać organizatorom więcej czasu na załatwienie spraw związanych z imprezą.

To też może cię zainteresować: Rudi Schuberth zawiedziony wysokością swojej emerytury. Czy ma powody do narzekania