Wszystkich Świętych jest ważnym dniem dla większości Polaków. 1 listopada spotykamy się na grobach naszych bliskich lub przyjaciół, aby uczcić ich pamięć. W tym celu przystrajamy nagrobki i zapalamy znicze. w tym roku wszystko jest inaczej. Polacy zastanawiają się jak wyglądać będzie tegoroczny pierwszy listopada.

Wszystkich Świętych a pandemia koronawirusa

Cmentarz/screen Youtube @Onet News
Cmentarz/screen Youtube @Onet News

O tym jak wyglądać będzie tegoroczne święto zmarłych poinformował Minister Zdrowia oraz Komendant Główny Policji we wtorek 6 października podczas konferencji. Okazuje się, że nie wszyscy Polacy będą zadowoleni z nowych obowiązków.

Jak poinformował Minister Zdrowia w Polsce wprowadzone zostaną specjalne obostrzenia, które obowiązywać mają podczas obchodów Wszystkich Świętych. Jak się okazuje informacjie o tym, jak wyglądać będą restrykcje Polacy otrzymają wiadomości tekstowej RCB.

Cmentarz
Cmentarz
Cmentarz

Są jednak obostrzenia, które nie ulegną zmianie. Jak poinformował Minister Zdrowia, pierwszego i drugiego listopada obowiązywać będą restrykcje dotyczące zasłaniania nosa oraz ust. Restrykcja ta będzie obowiązywała we wszystkich strefach. Nie tylko w tych wyróżnionych kolorem żółtym, zielonym czy czerwonym. Polacy nie unikną również obostrzeń związanych z zachowaniem bezpiecznej odległości, która wynosi co najmniej półtora metra.

To też może cię zainteresować: Rudi Schuberth zawiedziony wysokością swojej emerytury. Czy ma powody do narzekania