Jak donosi "Pikio", południe Polski wciąż nawiedzane jest przez bardzo silne podmuch wiatru. meteorolodzy pilnie ostrzegają przed utratą zdrowia lub życia.

Radio ZET NEWS, oraz Polscy Łowcy Burz wydają pilne komunikaty na mediach społecznościowych

Na Facebooku Polskich Łowców Burz pojawił się około godziny temu raport. Nie napawa on optymizmem.

Na południu kraju, w środowisku niskiej chwiejności termodynamicznej i wysokich uskoków wiatru (Low CAPE, High Shear), rozwinęły się dość aktywne elektrycznie burze, niosące zagrożenie przede wszystkim ze strony silnych szkwałowych porywów wiatru. Najaktywniejsze burze kierują się obecnie w stronę Kielc i Kłobucka (woj. śląskie), przy czym burza przemieszczająca się w stronę Kielc najprawdopodobniej jest superkomórką burzową. Ponadto burze odnotowywane są również w rejonie Pilicy, Woźnik i Szczekocin (woj. śląskie). Burzom, które przemieszczają się szybko na północ z lekkim odchyleniem na wschód, mogą towarzyszyć silne porywy wiatru o prędkości dochodzącej do 70-90 km/h (punktowo wiatr może być silniejszy). Ponadto burzom towarzyszą również przelotne, ulewne opady deszczu. Lokalnie niewykluczony jest grad. W ciągu następnych godzin kolejne burze mogą rozwijać się w pasie centralnej części Polski, a później również na wschodzie (jednak z mniejszym prawdopodobieństwem).

[Sytuacja bieżąca - godz. 12:30] Na południu kraju, w środowisku niskiej chwiejności termodynamicznej i wysokich uskoków...

Posted by Polscy Łowcy Burz on Sunday, October 4, 2020

Radio ZET informuje natomiast o skutkach silnego i porywistego wiatru, jaki zdmuchnął ze skał turystkę, a potem powalił drzewo, które spadło na 56-letniego turystę z Międzybrodzia Żywieckiego.

Uwaga na silny wiatr w Beskidach! 56-letni mężczyzna z Międzybrodzia Żywieckiego został ranny, gdy upadło na niego drzewo. Z otwartym złamaniem nogi trafił do szpitala. Ratownicy GOPR apelują do turystów o ostrożność.

Służby ratunkowe apelują o ostrożność.

O tym się mówi: Grzegorz Komendarek z serialu "Złotopolscy". Jego nagłe odejście z tego świata wstrząsnęło Polską. Jak dzisiaj wygląda miejsce jego spoczynku

Zerknij: Smutne wieści płyną z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odeszła wielka Polka