Jak donosi "Lelum", rząd niestety ponownie zdecydował o tym, jak będziemy spędzać ważne dla siebie rodzinne chwile, czy pójdziemy do kościoła, czy uda się nam uczestniczyć w weselu lub pójść na siłownię.

Wracają zaostrzone rygory


FB/MN

Znowu będzie trzeba nosić maseczki w przestrzeni publicznej, nawet na otwartym terenie, wprowadzono kolejne limity ilości osób na weselach, w kościołach, czy na siłowni. Czy planowana przez Światową Organizację Zdrowia i rząd druga fala zachorowań już zostaje wprowadzona?

Resort zdrowianie odpuszcza obywatelom. Już od pewnego czasu zapowiada, że na jesień zamierzają wprowadzić zaostrzenie restrykcji w związku z prognozowaną drugą falą zachorowań na COVID-19. Obostrzenia te wprowadzone zostaną w konkretnych rejonach kraju, które rząd oznaczył strefami.

Na oficjalnej rządowej stronie gov.pl możemy dowiedzieć się, czy nasze miasto znajduje się w strefie czerwonej, czy żółtej, gdyż to właśnie tam zaostrzą się rygory najdotkliwiej.

Od 3 października, w strefie żółtej znajdują się powiaty:

bartoszycki, iławski i nidzicki w województwie warmińsko-mazurskim; bełchatowski, piotrkowski i wieluński w województwie łódzkim; brzeski i oleski w województwie opolskim; bytowski, gdański, kościerski, nowodworski, miasto na prawach powiatu Gdańsk, miasto na prawach powiatu Gdynia, pucki, słupski i wejherowski w województwie pomorskim; dębicki, miasto na prawach powiatu Rzeszów i mielecki w województwie podkarpackim; janowski w województwie lubelskim; kielecki i miasto na prawach powiatu Kielce w województwie świętokrzyskim; nowosądecki, miasto na prawach powiatu Nowy Sącz, suski i wadowicki w województwie małopolskim; miasto na prawach powiatu Szczecin w województwie zachodniopomorskim; ostrowski i wolsztyński w województwie wielkopolskim; przasnyski i żyrardowski w województwie mazowieckim; trzebnicki w województwie dolnośląskim; wysokomazowiecki w województwie podlaskim.

Od 3 października, w strefie czerwonej znajdują się powiaty:

aleksandrowski i żniński w województwie kujawsko-pomorskim; białostocki w województwie podlaskim; działdowski w województwie warmińsko-mazurskim; gostyński, krotoszyński i międzychodzki w województwie wielkopolskim; głubczycki w województwie opolskim; kartuski i miasto na prawach powiatu Sopot w województwie pomorskim; kłobucki w województwie śląskim; limanowski, myślenicki, nowotarski i tatrzański w województwie małopolskim; łęczyński w województwie lubelskim; otwocki w województwie mazowieckim.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia przekazało bardzo ważny komunikat. Powinniśmy zastosować się do tych zaleceń

Zerknij: Szczere wyznanie Marty Morawieckiej, córki św. pamięci lidera Solidarności Walczącej. Wspomnienia rok po odejściu Kornela Morawieckiego