Jak podaje "Radio ZET", urzędy często mają problem z zatwierdzaniem wniosków o przyznanie 500 Plus. To owocuje drastycznym wydłużeniem czasu oczekiwania na przelew beneficjentów, którym świadczenie prawnie przysługuje.

Nie wszyscy spełniający warunki otrzymania 500 Plus doczekają się świadczenia

Program 500 Plus to rządowy pomysł, którego realizacja pomogła wielu rodzinom stanąć finansowo na nogi. projekt do dzisiaj cieszy się uznaniem wielu Polaków, choć nie wszyscy beneficjenci czują realne zadowolenie ze świadczenia, gdyż przyjmując ochoczo przelew na konto wciąż narzekają na ów program.

Jak się okazuje, nieudolne działania wielu urzędów sprawiły, że rozpatrywane latami wnioski wciąż blokują beneficjentom ich wypłaty. Media donoszą, że czas oczekiwania na wypłacenie świadczenia 500 Plus potrafi trwać nawet cztery lata. Choć w większości przypadków przelewy przychodzą na konta o czasie i regularnie, słychać coraz głośniej o osobach, które oczekują na pieniądze latami.

Portal "Money.pl" poruszył na swoich łamach sprawę mężczyzny samotnie wychowującego 8-letnią córkę. Mieszkający w Zninie samotny ojciec do dzisiaj nie otrzymał odpowiedzi na wniosem złożony w 2018 roku.

Okazuje się, że mężczyzna we wniosku podał informację, że matka dziewczynki przebywa w Wielkiej Brytanii, co skomplikowało sprawę na tyle, że została ona przekazana do Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu, gdzie już dwa lata upewnia się, że kobieta nie pobiera na wyspach zasiłku na dziecko, co dyskwalifikuje ojca dziewczynki z uczestnictwa w programie 500 Plus.

Jak donoszą media, toruński urząd wciąż nie odpowiedział na pytania zadawane przez samotnego ojca, co sprawia, że powody opóźnienia nadal owiane są tajemnicą.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Przepowiedział wydarzenia w Bejrucie. Dalszy ciąg wizji przeraża. Czy mamy się czego bać

Zerknij też tutaj: Pilna wiadomość płynie z Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o zdrowie wielu ludzi

Nie przegap: Skandaliczne zachowanie nastolatków na cmentarzu. Trzech nieletnich zatrzymała policja