W menu włoskich restauracji często można spotkać słowo „borowiki”. Oznacza ono dosłownie „biały grzyb”, choć nie nasz, a włoski.

Jednak z naszych „białych grzybów” można zrobić sos nie gorszy od tego z wykwintnej kuchni. Jeśli nie masz ich pod ręką, ale masz ochotę na taki sos, możesz go ugotować z innymi grzybami - świeżymi lub suszonymi.

Składniki:

Pieczarki białe 200 g
śmietana 300 ml
masło 50 g
cebula 1 szt.
czosnek 2 ząbki.
mąka pszenna 1 łyżka.
olej słonecznikowy do smaku
sól do smaku
pieprz czarny (mielony) do smaku

Przygotowanie:

Najpierw dokładnie umyć grzyby i posiekać lub pokroić w plasterki.

Wlać olej roślinny na patelnię, a następnie usmażyć na nim posiekaną cebulę i czosnek.

Zeszklić warzywa. wtedy dodać pokrojone w plasterki pieczarki. Smażyć je, aż woda wyparuje.

Mąkę smażyć na osobnej patelni na maśle. Mieszanina powinna zmienić kolor na złoty, wtedy dodać śmietany i mieszać, aż wszystkie grudki znikną.

Dodać przygotowany sos śmietanowy do grzybów i gotować na wolnym ogniu przez 5 minut. Jeśli sos grzybowy jest zbyt gęsty, należy dodać więcej mleka lub śmietanki.

Możesz również przygotować sos z suszonych grzybów i polać nim dowolne danie: ryż, makaron, mięso. Suszone grzyby należy jednak przed przyrządzeniem namoczyć w wodzie.

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ PEWNE, ŻE LATO NIE WRÓCI? NA POŁUDNIU NASZEGO KRAJU ZROBIŁO SIĘ BIAŁO. TEMPERATURY PÓJDĄ MOCNO W DÓŁ

Przypomnij sobie: W JAKIM STANIE JEST OBECNIE ŁUAKSZ SZUMOWSKI? BYŁY MINISTER ZDROWIA PRZEKAZAŁ INFORMACJE NA TEMAT TEGO, JAK PRZECHODZI KORONAWIRUSA

Portal "Życie" pisał również: KONTROWERSYJNE ZACHOWANIE BYŁEGO MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. RADOSŁAW SIKORSKI STANOWCZO ODPOWIEDZIAŁ POCZCIE POLSKIEJ