Jak podaje "ZESTADIONU", ten wybitny skoczek narciarski stał się w Polsce i w Europie legendą sportów zimowych. Swoje osiągnięcia i doświadczenie zdobyte podczas kariery sportowej, dzisiaj wykorzystuje pracując w Polskim Związku Narciarskim. Jego ślub z Izabelą ujawnił, że nie jest katolikiem.

Wzięli ślub ekumeniczny

Zwykle myślimy o Kościele jako o trzech poziomach: diecezji, parafii i rodziny. Rodziny są pierwszymi ośrodkami żywej, promiennej wiary. Są miejscem, w którym najpierw uczymy się kochać i dogadywać się ze sobą, znosić się nawzajem, przebaczać sobie nawzajem i poświęcać się dla siebie.

Jeśli rodzina jest kościołem domowym, w małżeństwie ekumenicznym widzimy kościół domowy, który jednoczy w praktyczny sposób chrześcijan z różnych tradycji. Para żyjąca w małżeństwie ekumenicznym ma silną motywację do znalezienia wspólnej płaszczyzny między różnymi tradycjami, zwłaszcza w oczekiwaniu na wychowanie dzieci, oraz do znoszenia różnic w sposób wrażliwy, który szanuje wzajemną wolną wolę i nieustanną drogę wiary.

Małżeństwa ekumeniczne są potężną siłą, która pomaga zjednoczyć chrześcijaństwo i znakiem jedności chrześcijan, która jest już obecna w dzisiejszym świecie.

Okazało się, że Adam Małysz wychował się w tradycji luterańskiej, więc ślub ekumeniczny z Izabelą, która jest katoliczką wzięli w kościele luterańskim. Sportowieć pięknie opowiada o tym pięknym dniu i o ich małżeństwie.

Bóg jest jeden. Ekumeniczny ślub zawarliśmy w kościele luterańskim, a córka Karolina, która dziś ma 15 lat, ochrzczona została w obrządku katolickim. Pod względem wiary nie było i nie ma u nas jakiegoś podziału. Żyjemy w pełnej harmonii. W Wiśle można spotkać bardzo dużo mieszanych par, małżeństw. Fajnie jest, gdy dwóch księży odprawia nabożeństwo ekumeniczne. Czuje się wtedy, że między wiernymi nie ma podziału.

Co sądzicie o ślubie ekumenicznym?

O tym się mówi: Wielkie przepowiednie wizjonerki ze Śląska. Jej stygmaty, to dopiero początek cudów, w jakie zwątpiła kuria

Zerknij: Ivan Komarenko nie odpuszcza. Ostro apeluje do Łukasza Szumowskiego słowami najnowszej piosenki "Mity i kity"