Koronawirus w jednej z warszawskich szkół. Wirusem zarażony jest jeden z ośmioklasistów uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 23 im. Edwarda Szymańskiego na Ochocie. Jak podaje portal Fakt, dyrekcja szkoły skutecznie skontaktowała się z sanepidem dopiero po dwóch dniach. Na Kwarantanny trafiły trzy klasy oraz 12 nauczycieli. Rodzice są zrozpaczeni.

Rodzice nie są zadowoleni z procedur stosowanych w szkołach

– Dzieci z ósmej klasy miały jechać na zieloną szkołę. Dopiero teraz, po wakacjach, bo wiosenny wyjazd został przełożony z powodu COVID-u. Ale znowu nie pojechały, bo tuż przed wycieczką, w sobotę, mama jednego z dzieciaków napisała email na grupie rodziców, że jej dziecko ma koronawirusa. Wyjazd został odwołany dosłownie w ostatniej chwili. Przez sobotę i niedzielę nie wiedzieliśmy, czy posłać w poniedziałek dzieci do szkoły – narzekają rodzice w rozmowie z dziennikarzem Fakt24.

Uczniowie już wyczekują wolnego!/ fwrealestate.net
Uczniowie już wyczekują wolnego!/ fwrealestate.net

Portal postanowił zaczerpnąć wiedzy na ten temat wprost od dyrekcji placówki. Niestety ta odmówiła komentarza.

Po tym, jak dyrekcja odwołała wyjazd zdecydowano się na zamknięcie placówki. Niestety w dalszym ciągu dyrekcja nie mogła skontaktować się z sanepidem.

– Z tego co wiem, dyrektorka usiłowała dodzwonić się na gorącą linię do Sanepidu, taką właśnie dla dyrektorów szkół. Ale przez weekend ta linia najwyraźniej nie działała, więc sama podjęła decyzję, w porozumieniu z władzami dzielnicy, że zawiesza zajęcia dla ósmych klas. W poniedziałek dzieci nie poszły więc do szkoły. Sanepid wkroczył do akcji dopiero we wtorek– mówi jedna z mam.

Placówce udało się skontaktować z sanepidem dopiero we wtorek. To właśnie wtedy zastosowano pierwsze procedury. Na kwarantannę udały się trzy klasy ósme oraz ich rodzice i dwunastu pedagogów. Uczniowie przebywający na Kwarantanny aktualnie mają nauczanie zdalne. Kwarantanna potrwa do końca tygodnia.

Nauczanie zdalne screen: Rzeczpospolita
Nauczanie zdalne screen: Rzeczpospolita

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NIETYPOWE ZACHOWANIE DZIECI, KTÓRE CHCĄ CHODZIĆ DO SZKOŁY Z KATAREM I ZŁYM SAMOPOCZUCIEM. UKRYWAJĄ DOLEGLIWOŚCI, BO BOJĄ SIĘ UZNANIA ZA CHORE NA COVID

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: NOWOŚĆ DLA WIDZÓW TVP, UCIESZĄ SIĘ PRZEDE WSZYSTKICH STARSI WIDZOWIE. TO NOWATORSKI POMYSŁ JACKA KURSKIEGO, MA PRZYCIĄGNĄĆ TŁUMY PRZED TELEWIZORY