Zgodnie z informacjami podawanymi przez podawanymi przez agencję Reuters władze Chin zdecydowały się na zaostrzenie kontroli produktów mrożonych. Chodzi o zakaz importu niektórych produktów Spożywczych. Wszystko z obawy o rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Koronawirus w mrożonkach

Dwóch pracowników firmy zajmującej się mrożonkami zostało zarażonych koronawirusem. Mężczyźni przechodzili zakażenie bezobjawowo. Po tym incydencie zdecydowano się na przebadanie produktów spożywczych. Wirusa wykryto na opakowaniach z owocami morza.

Kontroli poddano 147 osób z otoczenia zakażonych pracowników. Wszyscy przebadani nie są zarażeni Korona wirusem – przekazała komisja zdrowia Qingdao.

Kontroli Poddany zostało także 1440 próbek produktów spożywczych. Na 51 z nich wykryto koronawirusa. Wadliwa partia produktów nie trafiła na rynek. Kraj pochodzenia importowanych produktów jest nieznany.

To nie pierwszy taki przypadek. Już kilkakrotnie chińskie władze informowały o incydentach wykrycia koronawirusa na opakowaniach importowanej żywności. Zdecydowano się zna zawieszenie możliwości wprowadzania produktów spożywczych pochodzących od jednego z Indonezyjskich eksporterów.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NIETYPOWE ZACHOWANIE DZIECI, KTÓRE CHCĄ CHODZIĆ DO SZKOŁY Z KATAREM I ZŁYM SAMOPOCZUCIEM. UKRYWAJĄ DOLEGLIWOŚCI, BO BOJĄ SIĘ UZNANIA ZA CHORE NA COVID

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: NOWOŚĆ DLA WIDZÓW TVP, UCIESZĄ SIĘ PRZEDE WSZYSTKICH STARSI WIDZOWIE. TO NOWATORSKI POMYSŁ JACKA KURSKIEGO, MA PRZYCIĄGNĄĆ TŁUMY PRZED TELEWIZORY

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: TRAUMATYCZNA HISTORIA KOBIETY UGRYZIONEJ PRZEZ ROBAKA W TRAKCIE PRAC OGRODOWYCH. W KILKANAŚCIE GODZIN PO POWROCIE DO DOMU TRAFIŁA NA STÓŁ OPERACYJNY