Tomasz Komenda, który finalnie po 18 latach za kratkami doczekał się upragnionej wolności i oczyszczenia z zarzutów gwałtu i zamordowanie nastolatki wciąż nie może zyskać spokoju i zacząć normalnego życia z dala od kamer mediów i sali sądowej. Znów miały miejsce nieoczekiwane sceny, a były więzień nie mógł w to uwierzyć.

Wraca sprawa tzw. zbrodni miłoszyckiej, która stała się koszmarem nie tylko dla rodziny zamordowanej nastolatki, ale i niesłusznie skazanego w poszlakowym procesie Tomasza Komendy, który spędził w więzieniu 18 z 25 zasądzonych lat pozbawienia wolności za zbrodnię, której nie popełnił.

Mężczyzna po raz kolejny musiał stawić się przed sądem 25 września, by wrócić do tego, co stało się w Sylwestra 1996 i 1997 roku. Jednak słowa, które padły przed sądem wyjątkowo boleśnie go ranią po raz kolejny.

Kolejna rozprawa w sprawie zbrodni miłoszyckiej. Tomasz Komenda na sali sądowej

Tomasz Komenda znów na sali sądowej w sprawie zbrodni miłoszyckiej. Chodzi tu o wówczas 15-letnią Małgorzatę Kwiatkowską, która została zgwałcona i zamordowana po Sylwestrze w lokalnej dyskotece Alcatraz. Przez lata nie udało się znaleźć nawet śladu prawdziwych sprawców zbrodni, a winnym uznano Tomasza Komendę, którego portret pamięciowy wskazała starsza kobieta za pośrednictwem programu „telewizyjne Biuro Śledcze”. Mimo braku właściwych i jednoznacznych dowodów na winę Komenda przesiedział 18 lat w więzieniu.

Jednak udało się nareszcie ustalić, kto najpewniej popełnił zbrodnię i wskazano na dwóch mężczyzn, którzy towarzyszyli nastolatce w zabawie – Ireneusz M i jego kolega Norbert B. Przed sądem znów pojawił się Tomasz Komenda i rodzice zamordowanej dziewczyny.

Jak informuje Pikio, dziś nareszcie uznano mężczyzn winnymi czynu i otrzymali wyroki po 25 lat pozbawienia wolności. Choć wyrok nie jest prawomocny i jeden z ławników się z nim nie zgadza to Tomasz Komenda nareszcie może wyrzucić z głowy koszmar którego był niesłusznie bohaterem.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NIETYPOWE ZACHOWANIE DZIECI, KTÓRE CHCĄ CHODZIĆ DO SZKOŁY Z KATAREM I ZŁYM SAMOPOCZUCIEM. UKRYWAJĄ DOLEGLIWOŚCI, BO BOJĄ SIĘ UZNANIA ZA CHORE NA COVID

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: NOWOŚĆ DLA WIDZÓW TVP, UCIESZĄ SIĘ PRZEDE WSZYSTKICH STARSI WIDZOWIE. TO NOWATORSKI POMYSŁ JACKA KURSKIEGO, MA PRZYCIĄGNĄĆ TŁUMY PRZED TELEWIZORY

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: TRAUMATYCZNA HISTORIA KOBIETY UGRYZIONEJ PRZEZ ROBAKA W TRAKCIE PRAC OGRODOWYCH. W KILKANAŚCIE GODZIN PO POWROCIE DO DOMU TRAFIŁA NA STÓŁ OPERACYJNY