Jak podaje "Świat Radości", Pola Raksa już dawno zniknęła sprzed kamery, a ostatnią jej rolą była ta zagrana w "Uprowadzeniu Agaty" w 1993 roku. Nadal jest piękną kobietą mimo, że niedługo osiągnie 80-ty rok życia.

Wiek nie odebrał jej urody

Instagram/kulturawokolnas

Była bardzo aktywna zawodowo. Nic dziwnego, skoro osiągnęła taki sukces dzięki talentowi aktorskiemu i nieprzeciętnej urodzie. Poza serialami i filmami, często stawała na deskach łódzkiego Teatru Powszechnego, a później warszawskiego Teatru Współczesnego.

Instagram/kulturawokolnas

Za swoją działalność zawodową, aktorka Pola Raksa otrzymała Złoty Krzyż Zasługi za wkład w polską kulturę i odznakę Zasłużonego Działacza Kultury.

Wyświetl ten post na Instagramie.

[GALERIA] Pamiętacie Polę Raksę, która w latach 60. i 70. XX w. uchodziła za seksbombę polskiego kina? Ogromną popularność zdobyła dzięki rolom w takich produkcjach jak: „Czterej pancerni i pies”, „Szatan z siódmej klasy”, „Panienka z okienka”, „Popioły”, „Przygoda z piosenką”, „Pogoń za Adamem” czy „Uprowadzenie Agaty”. Po zakończeniu kariery aktorskiej zajęła się projektowaniem, tworząc kolekcje i pisząc na tematy związane z modą. Dziś obchodzi 79. urodziny ❤️ Sto lat! 👍 #urodziny #polaraksa #aktorka #film #kino #rola #artystka #życzenia #stolat #zdjęcie #galeria #seksbomba #czterejpancerniipies #faraon #projektant #moda #birthday #actress #movie #cinema #artist #wishes #bday #instagood #photo #culture #gallery #designer @legalnakultura @wfdif.chelmska21 #fashion #kulturawokolnas

Post udostępniony przez Kultura wokół Nas (@kulturawokolnas)

Dzisiaj aktorka nie para się już zawodem, który przyniósł jej sławę, podziw i szacunek. Gdy zakończyła karierę, zajęła się również artystyczną dziedziną życia, mianowicie projektowaniem ubrań, oraz pisaniem na tematy związane z modą.

Którą rolę Poli Raksy lubisz najbardziej?

O tym się mówi: Anna Jantar w dniu, gdy odeszła, znała już tajemnicę męża. Zapoczątkowała ona duże zmiany, które nie miały szansy na rozwój

Zerknij: Niezwykła historia nawiedzonego hotelu. Co widzieli jego goście