W szczególności tylko dwa banany mogą nasycić osobę energią do intensywnego trzygodzinnego treningu. Dlatego nie jest zaskakujące, że sportowcy oprócz białka dodają ten owoc do swojej diety.

A banan zawiera endorfiny, które uszczęśliwiają człowieka. Jednak nie tylko miazga bananowa może być dla Ciebie przydatna, ale także skórka.

Zdecydowanie nie należy go wyrzucać, a oto dlaczego:

1. Może być stosowany do oczyszczania wody.

Skórka od banana jest naturalnym filtrem, ponieważ pochłania ołów i miedź z wody. Wystarczy włożyć do pojemnika z wodą i pozostawić na kilka godzin.

2. To świetny nawóz dla roślin doniczkowych.

Umyj 2-3 świeże skórki, włóż do słoika lub rondla i zalej 2 litrami wody. Nalegaj przez dwa dni, a następnie usuń skórki. Napar wymieszać z wodą w proporcjach od 1 do 1 i dodać kwiaty.

3. Skóra doskonale czyści sztućce!

Opłucz skórę i zmiel w misce blendera. Dodaj trochę wody, aby uzyskać mieszaninę, konsystencję pasty. Następnie po prostu przetrzyj sztućce tą mieszanką, a następnie opłucz wszystko pod bieżącą wodą.

4. Naturalne olejki, enzymy i inne pierwiastki zawarte w skórce banana doskonale wspomagają gojenie się ran, a także ułatwiają uczucie po oparzeniach, ukąszeniach, zadrapaniach i siniakach. Wystarczy nałożyć skórę na dotknięty obszar od wewnątrz.

5. Wmasuj kawałek dojrzałej skórki banana w skórę, starając się wcierać zawartość miękkiej strony. Masaż można wykonywać co kilka dni. Naturalne kwasy owocowe i składniki odżywcze zawarte w skórce delikatnie złuszczają skórę, działając złuszczając, odżywczo, nawilżając.

6. Oprócz poprawy kondycji skóry, skórka banana może jednocześnie wybielać zęby, a nawet wzmacniać szkliwo zębów, ponieważ zawiera takie substancje jak potas, wapń, magnez, mangan i fosfor. Weź kawałek skórki od banana i umyj nim zęby. Należy to zrobić po wyczyszczeniu zwykłą pastą.

7. Skórka od banana zawiera wosk, więc można ją bezpiecznie używać zamiast pasty do butów. Doskonale nabłyszcza buty i nawilża skórę.

8. Banany zawierają potas, w skórce bananowej jego ilość jest kilkakrotnie większa. A skóra sprzyja utracie wagi. Po prostu zacznij robić przecier z jabłek i skórki banana. Po zjedzeniu tego dania wzrasta poziom serotoniny i dopaminy w organizmie.

Tylko jeden owoc i ile możesz z niego skorzystać. Dlatego nie wyrzucaj od razu skórki od banana.

Jak informował portal „Życie”: ROBERT LEWANDOWSKI POCHWALIŁ SIĘ ZDJĘCIEM Z SIOSTRĄ, MILENĄ. INTERNAUCI SĄ BARDZO ZASKOCZENI TYM, W JAKICH WARUNKACH MIESZKA

Przypomnij sobie: OGROMNA ZMIANA CÓRKI KASI KOWALSKIEJ. MŁODA KOBIETA POSTAWIŁA NA BARDZO ODWAŻNĄ FRYZURĘ I KOLOR. TERAZ JEST WRĘCZ NIE DO POZNANIA

Portal „Życie” pisał również: KATARZYNA CICHOPEK Z MĘŻEM WŁAŚNIE PODZIELILI SIĘ ZE ŚWIATEM RADOSNĄ NOWINĄ. W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH MAŁŻEŃSTWA POSYPAŁY SIĘ SZCZERE GRATULACJE