Na profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze pojawiły się niepokojące informacje. Dotyczą one ponownego wprowadzenia restrykcji wyznaczonych obszarach w Polsce. W aktualnym komunikacie podano listę powiatów, które już od przyszłej soboty zostaną objęte restrykcjami. Będą to obszary znajdujące się w strefie żółtej oraz czerwonej.

Ministerstwo Zdrowia aktualizuje strefy czerwone i żółte

Największe obostrzenia obowiązują w znajdujących się w ramach strefy czerwonej powiatach glubczyckim oraz kartuskim. To właśnie w tych miejscach odnotowuje się największy wskaźnik zachorowań. Jak podaje ministerstwo zdrowia jest to wynik 12 na 10 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni.

Strefie czerwonej obowiązują obostrzenia. Jednym z nich jest zasłanianie ust oraz nosa maseczkę ochronną, którą trzeba nosić w miejscach publicznych. Ograniczenia obowiązują także na weselach. Można tam organizować przyjęcia na maksymalnie 50 osób. Organizowanie innych imprez jest absolutnie zabronione.

Ministerstwo zdrowia
Ministerstwo zdrowia
Ministerstwo zdrowia

W strefie żółtej znalazły się powiaty: myślenicki, gostyński, aleksandrowski, brzeski, bytowski, milicki, nowotarski, suski, trzebnicki, otwocki, kłobucki, Sopot, działdowski, nidzicki, piotrowski, tatrzański, limanowski, międzychodzki oraz przasnyski.

Strefie żółtej przeciwieństwie do strefy czerwonej nie obowiązuje nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Trzeba je natomiast nosić w komunikacji miejskiej i w sklepach. Liczba gości na weselach nie może przekroczyć 100 osób.

To też może cię zainteresować: Policjanci z jednego z polskich miast uratowali małego chłopca. Potrzebna była szybka reakcja. Całe zdarzenie zostało nagrane

Zobacz o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kontrowersyjny pomysł rządu. Wielu Polaków może przez to zarobić znacznie mniej pieniędzy. Co zamierzają wprowadzić władze