Lasy Państwowe umieściłem na swoim profilu na Twitterze interesujący post. Opisałem dniu historia pewnego Grzyba, który najpierw Wybiera sobie ofiarę następnie infekują a później rozwija się w jej ciele i po jej zgonie uwalnia zarodniki.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez państwowe lasy, ofiarą grzyba najczęściej padają mrówki. Zainfekowana grzybem Mrówka wspina się na drzewo a następnie wbija się w liść i umiera. Rosnące w niej grzyb przerasta ciało mrówki, wypuszczając z tyłu jej głowy grzybnie rozszerzającą zarodniki. Zarodniki przemieszczają się z wiatrem i infekują kolejny mrówki.

Grzybobranie
Grzybobranie
Grzybobranie

Polskie Lasy Państwowe przybliżyły sylwetkę niezwykłego grzyba, który rozwoja się w ... ciele mrówki!

Grzyb o którym mowa toCordyceps w Polsce określany jako "maczużnik".

- To stosunkowo rzadki grzyb, niewielki, nie występujący na konkretnym podłożu jak grzyby mikoryzowe, saprotroficzne czy pasożytnicze związane z roślinami- a gdzie osa usiądzie ciężko przewidzieć - piszą Lasy Państwowe.

To też może cię zainteresować: Policjanci z jednego z polskich miast uratowali małego chłopca. Potrzebna była szybka reakcja. Całe zdarzenie zostało nagrane

Zobacz o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kontrowersyjny pomysł rządu. Wielu Polaków może przez to zarobić znacznie mniej pieniędzy. Co zamierzają wprowadzić władze