W dobie koronawirusa przestrzeganie obostrzeń jest szczególnie ważne, tym bardziej, że teraz wirus ponownie uderzył z większą siłą. Właśnie dlatego tym bardziej zwraca się uwagę na fakt, że Polacy, choć nie wszyscy, to jednak w sporej części zaczęli lekceważyć niewygodne obostrzenia.

Maseczki pozostaną z nami na długo

Soumya Swaminatham, która zdecydowała się na rozmowę z pewną chińską gazetą powiedziała, że szczepionka, która ma niedlugo pojawić się na rynku nie zapewni stuprocentowej ochrony.

-Wielu ludzi uważa, że w styczniu 2021 roku szczepionka na koronawirusa będzie dostępna na całym świecie i wszystko się ustabilizuje. To tak nie zadziała – powiedziała w rozmowie z South China Morning Post.

Jak dodała, aby szczepionka mogła dotrzeć do wszystkich, potrzeba kilku lat produkcji.

Szczepionka/screen Pixabay
Szczepionka/screen Pixabay

Czy szczepionka zakończy reżim sanitarny?

Okazuje się, że maseczki pozostaną z nami jeszcze przez pewien czas. Jak twierdzi członkini WHO dopiero kiedy każdy z krajów otrzyma szczepionki będzie można myśleć o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek.

Maseczka ochronna. Źródło: Youtube
Maseczka ochronna. Źródło: Youtube
Maseczka ochronna. Źródło: Youtube

To też może cię zainteresować: Sensacyjne wyznanie biskupa, który udzielał ślubu Meghan i Harry’emu. To, co powiedział jest naprawdę zaskakujące, nikt się tego nie spodziewał