Oczywiście jest to o wiele łatwiejsze niż regularne odwiedzanie starszych rodziców, aby się nimi zająć.

Czy jesteś gotowy, aby pozbyć się swoich bliskich, którzy otaczali Cię troską i miłością przez całe dzieciństwo?

Mężczyzna przyprowadził swojego starszego ojca do restauracji, aby nakarmić go pysznym obiadem. Jego ojciec był bardzo stary i słaby.

Kiedy jadł, kawałki jedzenia spadały na jego koszulę i spodnie. Ludzie na sali odwracali się lub patrzyli z niesmakiem, ale syn zachowywał spokój.

Po kolacji syn delikatnie pomógł ojcu wstać i zaprowadził go do łazienki. Tam wyczyścił spodnie i koszulę ojca, wyprał je, czule uczesał siwe włosy i pomógł założyć okulary.

Gdy weszli do holowej restauracji, przywitała ich prawie całkowita cisza.

Jedyne, co można było usłyszeć, to oburzony szept o tym, jak można zachowywać się w miejscu publicznym, rozrzucając jedzenie i pozbawiając innych apetytu. Syn wezwał kelnera, żeby zapłacić rachunek, zapłacił, a gdy wyszli z holu, starszy pan wyskoczył zza jednego ze stolików i zawołał:

"Myślę, że coś zostawiłeś!"

Syn rozejrzał się, poklepał się po kieszeniach i powiedział: „Nie, nic nie zostawiliśmy”.

Wtedy mężczyzna wykrzyknął: „Zostawiłeś coś dla każdego siedzącego w tej sali! Zostawiłaś lekcję dla każdego syna i córki i nadzieję dla każdego ojca! ”

Ludzie na sali nagle zamarli. Każdy z nich wstydził się potępiania tych ludzi — ojca i syna.

W końcu jednym z największych zaszczytów, jakie może nas obdarzyć los, jest troska o starszych rodziców — tych, którzy poświęcili nam swój czas, zdrowie i pieniądze.

ZAWSZE zasługują na nasz najgłębszy szacunek.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: KIEDY SĄSIADKA ZDRADZIŁA MI TEN SPOSÓB, NIE MOGŁAM W TO UWIERZYĆ. OD KIEDY SPRAWDZIŁAM JEGO SKUTECZNOŚĆ, POLECAM WSZYSTKIM. WYSTARCZY TOREBKA HERBATY

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II WYSPOWIADAŁ SIĘ U NIEZWYKŁEGO KAPŁANA, ŻEBRAKA ŻYJĄCEGO NA ULICY. TO WYDARZENIE ZMIENIŁO ŻYCIE DUCHOWNEGO. O CO CHODZI

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: MAŁY GEST DOBROCI WOBEC SCHOROWANEGO SENIORA ZAOWOCOWAŁ WIELKIMI CZYNAMI. 18-LETNIA KELNERKA BYŁA ZDUMIONA, JAK ODPŁACONO JEJ ZA CODZIENNĄ PRACĘ