Jak podaje "Biznes Info", Polacy w przeciwieństwie do poprzednich sezonów grypowych, w tym roku zwariowali na punkcie zaszepienia się przeciw grypie. W związku z medialną akcją informacyjną o zbliżającej się drugiej fali zachorowań na COVID-19, ludzie masowo zaczęli wykupywać szczepionki zalecane przez wielu lekarzy.

Psychologiczne działanie informacyjne

Gdy sięgniemy pamięcią do czasów, gdy ogłoszono w kraju potworny kryzys gospodarczy, w wyniku którego ceny cukru wzrosną kilkukrotnie, społeczeństwo zaczęło masowo zaopatrywać się w cukier, zanim wzrosną ceny, a cukru zabraknie w sklepach. Gdy zaczęliśmy się orientować, że nic takiego złego nie dzieje się w sklepach i marketach, z czasem porzuciliśmy uzupełnianie zapasów cukru.

Wracając pamięcią do początku marca bieżącego roku, gdy po ogłoszeniu wybuchu pandemii na świecie społeczeństwo zaczęło robić zapasy żywności, środków dezynfekcyjnych, ochrony osobistej i papieru toaletowego, zdamy sobie sprawę z tego, że był to efekt medialnych spekulacji o możliwych efektach zamknięcia granic dla międzynarodowego transportu produktów żywnościowych. Znowu z czasem przekonaliśmy się zapewniani przez pracowników dyskontów i sklepów, że jedzenia w Polsce nie zabraknie. Przestaliśmy robić zapasy i wróciliśmy do normalnego trybu zakupów.

Apele resortu zdrowia odniosły skutek

Fakt, że rząd wprowadził reglamantację na zawiesiny do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce Fluarix Tetra, Influvac Tetra oraz VaxigripTetra, wynika z ciągłych ostrzeżeń Ministerstwa Zdrowia o zbliżającej się drugiej fali zachorowań na COVID-19, która w połączeniu z sezonem grypowym może być bardziej odczuwalna. Mimo wszystko, cel resortu został osiągnięty i ludzie w wyniku strachu przed chorobą chętniej sięgnęli po szczepionki, niż zwykle.

Czy w Waszym mieście także ciężko kupić szczepionkę?

O tym się mówi: Żona Michała Wiśniewskiego ma ogromny talent. Mało kto o nim wie, choć jest godzien uwagi. Czy ma coś wspólnego z Mandaryną

Zerknij: Gdańsk: zatrzymano prezesów jednej ze spółdzielni mieszkaniowych. Co się stało