Jared Axen, znany jako „śpiewająca pielęgniarka”, zmienia życie na oddziale hospicyjnym w Henry Mayo Memorial Hospital w Walencji w Kalifornii.

Indywidualne podejście najlepszym lekarstwem na samotność

Axen niedawno zaczął śpiewać swoim pacjentom, a rezultaty były niesamowite: „To jest coś, czego mogę użyć, aby spersonalizować czyjąś opiekę… aby dotrzeć do niej i trochę jej dotknąć”.

Wielu pacjentów jego szpitala wykazuje niesamowite oznaki życia w miejscu, w którym spędzili ostatnie dni. Axen zauważył, że jego pacjenci proszą o mniej leków przeciwbólowych, stają się bardziej aktywni i uśmiechają się częściej, niż zanim zaczął im śpiewać. Norma Laskoske, jedna z pacjentek Axena, dała świadectwo jego prawdziwych zamiarów: „Ma piękny, kojący głos… Kiedy na ciebie patrzy, wiesz, że ci śpiewa”.

Axen podzielił się swoją motywacją z Los Angeles Times : „Łatwo jest włączyć telewizor i odejść, ale to osobiste, jeśli możesz usiąść, porozmawiać z nimi, zaśpiewać z nimi, opowiedzieć im dowcipy… po prostu coś, co pomoże im zrozumieć ich ból, gdy zaczną działać ich leki ”.

Na kanale YouTube pojawił się film, który opisuje tę niesamowitą postać "śpiewającego pielęgniarza", który działa lepiej, niż leki przeciwbólowe.

Zgłoszone przez Ann Simmons / wideo autorstwa Trishna Patel Pacjenci, którzy słyszeli go, gdy przechadzał się po korytarzach, śpiewając stare piosenki o miłości i hity z Broadwayu, zaczęli prosić, by im śpiewał. Wkrótce serenady chorych stały się częścią jego codziennych obchodów, dzięki czemu zyskał przydomek „Śpiewająca pielęgniarka”.


YouTube/Los Angeles Times

Co sądzicie o inicjatywie mężczyzny?

O tym się mówi: Kilka strategii radzenia sobie z zazdrością w związkach. Warto zadbać o relacje z "drugą połówką"

Zerknij tutaj: Były minister zdrowia Łukasz Szumowski rozmawiał z Tadeuszem Rydzykiem. Wiadomo już o czym rozmawiali

O tym pisaliśmy ostatnio: Skandal wokół Biedronki trwa. Sieć sklepów Biedronka publikuje ważne oświadczenie