Lux Veritatis, założona i prowadzona przez słynnego toruńskiego duchownego Tadeusza Rydzyka, otrzyma od Funduszu Sprawiedliwości ogromną sumę na prowadzenie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Kwota ta do roku 2023 sięgnie kilku milionów złotych.

Rządowe pieniądze znów pójdą w ręce duchownego

Nadzorowany przez Zbigniewa Ziobrę Fundusz Sprawiedliwości wesprze milionami fundację prowadzoną przez Tadeusza Rydzyka. Działania Centrum Ochrony Praw Chrześcijan zostały przez Fundusz wycenione na ponad 7 mln złotych. Jego misją jest ochrona praw chrześcijan, przeciwdziałanie prześladowaniu ze względu na przynależność wyznaniową, a także prowadzenie badań na ten temat w Polsce i na świecie. Dotacja na rzecz fundacji Rydzyka ma za zadanie "przeciwdziałanie przyczynom przestępczości" - na ten cel Lux Veritatis wnioskowała o ponad 7 mln złotych na lata 2020-2023.

Zbigniew Ziobro na fundację Rydzyka przeznaczy kilka milionów złotych
Zbigniew Ziobro na fundację Rydzyka przeznaczy kilka milionów złotych

Tak ogromna kwota jest zaskakująca. Głównym celem działania Funduszu Sprawiedliwości jest finansowanie ośrodków pomocy ofiarom przestępstw - a te na 3 lata działalności dostały tylko ok. 2-4 mln, co jest kwotą nieporównywalnie mniejszą od środków przeznaczonych na fundację Tadeusza Rydzyka.

Jak podejrzewa oko.press, część ze środków wypłacanych na Centrum Ochrony Praw Chrześcijan, Rydzyk przeznacza na finansowanie działalności TV Trwam.

Zobacz także: Odszedł były piłkarz Lechii Gdańsk. Bardzo trudny finał poszukiwań

Może cię zainteresować: Niebywale zaskakujący komunikat wprost od Ministerstwa Zdrowia. Właśnie rozpoczęto dużą i ważną akcję. O co chodzi

Pisaliśmy również o: Zaskakujące zachowanie Krzysztofa Jackowskiego, gdy kolega po fachu przepowiedział mu przyszłość. O co chodzi