Niezwykle zaskakujący komunikat pojawił się właśnie na oficjalnym profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze. Chodzi o pewną dużą i ważną społecznie akcję. O co konkretnie chodzi?

Jak powszechnie wiadomo, w związku z panującą od wielu miesięcy, dynamicznie rozprzestrzeniającą się zarówno w kraju, jak i na całym świecie pandemią groźnego koronawirusa Ministerstwo Zdrowia każdego dnia publikuje wpis dotyczący dobowego raportu zakażeń.

Codziennie między godziną 10:00 a 11:00 pojawia się informacja o nowych przypadkach, zgonach i ozdrowieńcach, które wykryto minionej doby.

Ostatnio jednak na oficjalnym profilu resortu zdrowia pojawiły się dwa, zupełnie inne wpisy! O co chodzi?

Ministerstwo Zdrowia zachęca do studiowania

Kilka dni temu na profilu Ministerstwa Zdrowia pojawił się wpis zachęcający do studiowania pielęgniarstwa i położnictwa – pojawiła się nowa akcja społeczna zatytułowana „Stawiam na przyszłość”.

- Zobacz najnowszy spot #StawiamNaPrzyszłość i dowiedz się dlaczego warto studiować pielęgniarstwo i położnictwo. Profesjonalizm, wiedza, doświadczenie, poszerzanie kompetencji – brzmi pierwszy wpis.

Dziś natomiast pojawił się kolejny wpis o tej samej tematyce – według internautów takie zachęcanie do podjęcia studiów na tym kierunku spowodowane jest trwającą pandemią i brakami kadrowymi.

- Studiując na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo zyskujesz: szerokie możliwości zawodowe, satysfakcję, znanie społeczne – taka treść widnieje w opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia wpisie.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: SZCZERE WYZNANIE CIĘŻARNEJ BARBARY KURDEJ-SZATAN O POWROCIE NA PLAN FILMOWY. CZY TO OZNACZA, ŻE FANI NIE ZOBACZĄ WIĘCEJ AKTORKI W „M JAK MIŁOŚĆ”

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: POPULARNY GWIAZDOR DISCO POLO POWIEDZIAŁ, JAKĄ EMERYTURĘ DOSTANIE. NIE POTRAFI TEGO SKOMENTOWAĆ. INTERNAUCI TAKŻE SĄ MOCNO ZASKOCZENI

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: ZASKAKUJĄCO DOBRE WIEŚCI DLA WIELU EMERYTÓW. DLA NAJBARDZIEJ UBOGICH WARTOŚĆ EMERYTURY WZROŚNIE. ILE BĘDZIE WYNOSIĆ ŚWIADCZENIE W NASTĘPNYM ROKU