Tragicznie zakończyły się poszukiwania byłego piłkarza Lechii Gdańsk. Ciało Henryka Kliszewicza odnaleziono w piątek 19.09.2020 r.

Zaginiony 71-letni Henryk Kliszewicz poszukiwany był od 13 września 2020 r. Zaangażowane służby przeszukiwały okolice zamieszkania poszukiwanego byłego piłkarza – Koszwały i gminę Cedry Wielkie. Do poszukiwań dołączyła także Pomorska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza GRYF z quadami i przewodnikiem z psem.

Zgłoszono zaginięcie po tym jak mężczyzna 13 września wyszedł z miejsca zamieszkania i nie można z nim było nawiązać kontaktu.

Ciało 71-letniego Henryka Kliszewicza odnaleziono 18 września 2020r. Jak informuje sierż.szt. Jakub Radziwilski z KPP w Pruszczu Gdańskim, otrzymali powiadomienie od mężczyzny, który zatrzymał się na odpoczynek w miejscu tzw. MOP przy drodze serwisowej S-7. Zauważył, że najprawdopodobniej w zaroślach znajduje się ciało.

Służby policyjne udały się na miejsce zgłoszenia i odnalazły ciało. Po wezwaniu prokuratora i technika kryminalistyki stwierdzono, że to zaginiony Henryk Kliszewicz. Ciało zmarłego zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej. Kolejne kroki podejmowane są pod nadzorem prokuratora. Wykluczono na razie udział osól trzecich.

Informację o śmierci byłego piłkarza przekazano również na stronie Lechii Gdańsk, gdzie przybliżono sylwetkę Henryka Kliszewicza.

  • W barwach Lechii Gdańsk zadebiutował 3.08.1975 r. w meczu o Puchar Polski z Jagiellonią Białystok.
  • Przez 4 kolejne sezony notował praktycznie komplet występów.
  • Ostatni mecz rozegrał 11.11.1979 r. przeciwko Włókniarzowi Pabianice.
  • W sumie w pierwszej drużynie Lechii Gdańsk rozegrał 116 spotkań, w których strzelił 16 bramek.

Może cię zainteresować także: Niebywale zaskakujący komunikat wprost od Ministerstwa Zdrowia. Właśnie rozpoczęto dużą i ważną akcję. O co chodzi

W tym tygodniu także: Padł rekord zakażeń w Polsce. Doktor Grzesiowski przerywa milczenie, mówi jakie kroki trzeba podjąć natychmiast