Marek Walczewski swoją obecnością na planie serialu "13 posterunek" zaskarbił sobie sympatię Polaków. Jego charakterystyczny śmiech znany był wszystkim fanom produkcji. Wielu z nich nie mogło pogodzić się z jego odejściem, a szczegóły jego prywatnego życia nadal wzbudzają smutek.

Kulisy życia aktora

Stępień z "13 posterunku" swoją karierę aktorką rozpoczynał na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w "Sławnej historii o Troilusie i Kresydzie". Przygodę przed kamerami zaczął kilka lat później w filmie "Pasażerka". Przez lata kariery współpracował z najsłynniejszymi polskimi reżyserami, a jego role raz na zawsze zapadły rodakom w pamięci.

Oprócz sukcesów zawodowych, duże emocje wzbudzało jego życie osobiste. Wiele mówiło się o jego burzliwym rozstaniu z Anną Polony, a następnie związku z Małgorzatą Niemirską. I choć wydawało się, że po związaniu się z ukochaną wszystko wyjdzie na prostą, to pełne sukcesów życie Walczewskiego pokrzyżowała ciężka choroba.

Walczewski swoją postacią bawił Polaków do łez
Walczewski swoją postacią bawił Polaków do łez

Choroba zniszczyła Walczewskiemu życie

Po wielu latach szczęśliwego małżeństwa, ukochana żona zaczęła zauważać u aktora niepokojące objawy. Zdawał się on zapominać o wielu rzeczach. Niebawem usłyszeli oni smutną diagnozę - u Walczewskiego wykryto chorobę Alzheimera. Doprowadziło to do całkowitej rezygnacji aktora z kontynuowania kariery. Choroba postępowała na tyle szybko, że wkrótce był on zmuszony przenieść się do specjalistycznego ośrodka, w którym spędził aż 5 lat.

Ostatnie lata życia Walczewskiego były niesamowicie przykre. Alzheimer odebrał mu pamięć do tego stopnia, że nie poznawał on najbliższych sobie osób. Jego żona wyznała jednak, że zaraz przed śmiercią spojrzał na nią i zwrócił się do niej po imieniu, tak jakby wszystko sobie przypomniał.

Niestety, niedługo później, 26 maja 2009 roku, aktor odszedł. Pomimo upływu lat, jego kreacje aktorskie, jak i życie osobiste doprowadzają fanów do śmiechu, a także łez.

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda pogrążony w smutku i żałobie. Internauci nie mogą uwierzyć w to, co się stało

Może cię zainteresować: Tata Viki Gabor został pobity. Jest komentarz mamy piosenkarki

Pisaliśmy również o: Dlaczego nadtlenek wodoru jest potrzebny roślinom domowym tak, jak potrzebne jest powietrze? Odpowiedź może zaskoczyć