„Około 2020 roku ciężka choroba podobna do zapalenia płuc rozprzestrzeni się na cały świat, atakując płuca i oskrzela i stawiając opór wszystkim znanym metodom leczenia” - powiedział. „Niemal bardziej zaskakujące niż sama choroba będzie fakt, że nagle zniknie tak szybko, jak się pojawiła, zaatakuje ponownie dziesięć lat później, a następnie całkowicie zniknie”. Przepowiednia zniknęła z pamięci publicznej, a autorka książki, Sylvia Browne, zmarła w 2013 roku.

Ale pandemia koronawirusa zwróciła uwagę na książkę Browne'a „End of Days: Predictions and Prophecies About the End of the World”. Został zastrzelony na drugim miejscu na liście literatury faktu Amazon, a fizyczne kopie są teraz sprzedawane za setki dolarów.

Zmarły kaznodzieja zapowiada powrót Jezusa na Ziemię

Jest coś w pandemiach, które powodują, że spanikowani ludzie opróżniają swoje umysły wraz z półkami w supermarketach. Niezliczone ostrzeżenia o dniu zagłady, takie jak przepowiednia Browne'a, rozprzestrzeniają się w Internecie, mieszając obawy dotyczące koronawirusa ze wszystkim, od politycznej paranoi na temat „rządu oneworld kontrolowanego przez ONZ” po australijskie pożary i roje szarańczy w Afryce.

Według zmarłego pastora, który przepowiedział apokalipsę, koniec świata rozpocznie się w 2021 roku, a kulminacją będzie powrót Jezusa Chrystusa do 2028 roku. Dr F Kenton Beshore, były prezes Światowego Towarzystwa Biblijnego, który zmarł w 2016 r., pozostawił po sobie serię książek, w których przewidział rychły powrót Chrystusa. Nieżyjący teolog twierdzi, że w całej Biblii były znaki wskazujące na nadchodzącą apokalipsę.

W swojej książce „Kiedy: Kiedy nastąpi pochwycenie?” Teolog pisze: „Przypowieść o drzewie figowym jest proroctwem o odrodzeniu narodu izraelskiego”.

Wyjaśnia: „Greckie wyrażenie„ panta tauta ”, które tłumaczy się jako„ wszystkie te rzeczy ”, odnosi się do początku bólów porodowych (Mt 24: 8). „Jezus faktycznie mówił, że kiedy zobaczysz bóle porodowe - I i II wojnę światową, głód, zarazę i trzęsienia ziemi - będziesz wiedział, że zbliża się Jego powrót.

Greckie słowo genea jest tłumaczone jako „pokolenie”. „Dosłownie oznacza„ urodzony ”. Jezus powiedział, że ten „narodzony” (naród izraelski) będzie istniał, kiedy powróci ”. Dr Beshore dodaje: „Siedem głównych znaków zostało już spełnionych, pięć głównych znaków jest obecnie spełnianych, a jeszcze 15 głównych znaków nie zostało spełnionych".

O tym się mówi: Córka Agaty Mróz dorasta. Jak teraz wygląda i żyje 12-letnia Liliana

Zerknij: Jak rozróżnić prawdziwy miód od sztucznego? Prawidłowe przechowywanie