Wysokość świadczeń emerytalnych i rentowych w Polsce jest niska. Emeryci, którzy nie otrzymują wsparcia finansowego od swoich bliskich, miewają problem z wykupieniem niezbędnych leków, nie mówiąc o utrzymywaniu się. Na szczęście ich sytuacja materialna może w krotce się poprawić. Wszystko za sprawa szykujących się podwyżek.

- Mam nadzieję, że będzie 14. emerytura, daj Boże potem 15. emerytura, aż dojdziemy do tego, że podwyższymy państwu wszystkie świadczenia emerytalne w sposób bardzo znaczący, bo to jest ważne - mówił prezydent podczas kampanii wyborczej.

Emeryt. Źródło: money.pl
Emeryt. Źródło: money.pl
Emeryt. Źródło: money.pl

Rząd pracuje nad "czternastką"

Dodatkowo polski rząd podjął prace nad kolejnym świadczeniem. „Czternastka” jest propozycją PiS-u, która pojawić się ma już w 2021 roku. Jeżeli wszystko pójdzie z planem świadczenie będzie wypłacone już w listopadzie 2021 roku. Jak wiadomo będzie to świadczenie równe wysokości minimalnej emerytury i zostanie wypłacone tylko raz. Niestety nie każdy „załapie” się na dodatkowe pieniądze. Czternastka nie będzie wypłacana osobom, których emerytura przekroczyła 2900 zł brutto, czyli ok. 2600 zł na rękę.

- Mamy projekt ustawy w sprawie czternastej emerytury. Został skierowany do Sejmu. Prezydent zapowiedział, że będzie gwarantem, aby czternastka weszła w życie. I tego się trzymamy - wyznał wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Czy wypłata trzynastek będzie zagrożona?, źródło: Radio Zet
Czy wypłata trzynastek będzie zagrożona?, źródło: Radio Zet
Czy wypłata trzynastek będzie zagrożona?, źródło: Radio Zet

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: SZCZERE WYZNANIE RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO W SPRAWIE USZKODZONEGO RUROCIĄGU PŁYNĄCEGO DO „CZAJKI”, PADŁY MOCNE SŁOWA. „SPRZĄTAM PO POPRZEDNIKACH”