Pewnego dnia robiłem zakupy w lokalnym sklepie i nagle zauważyłem, że kasjer rozmawia z chłopcem w wieku 5-6 lat.

Kasjer mówi: Przepraszam, ale nie masz dość pieniędzy, żeby kupić tę lalkę.

Wtedy mały chłopiec zwrócił się do mnie i zapytał: Wujku, czy na pewno mam mało pieniędzy? Przeliczyłem pieniądze i odpowiedziałem: mój drogi, nie masz dość pieniędzy, żeby kupić tę lalkę.

Mały chłopiec nadal trzymał lalkę w dłoni.

Po zapłaceniu za zakupy ponownie do niego podszedłem i zapytałem, komu da tę lalkę?

- Moja siostra bardzo pokochała tę lalkę i bardzo chciała ją kupić. Chciałbym dać jej prezent na urodziny! Chciałbym podarować lalkę mojej mamie, aby mogła ją przekazać mojej siostrze, kiedy do niej pójdzie!

… Jego oczy były smutne, kiedy to powiedział.

- Moja siostra poszła do Boga. Mój ojciec powiedział mi, że wkrótce moja mama też pójdzie do Boga, więc pomyślałem, że może zabrać lalkę ze sobą i dać ją mojej siostrze!?

Moje serce nagle się zatrzymało. Mały chłopiec spojrzał na mnie i powiedział: „Powiedziałem ojcu, żeby nie wypuszczał mojej matki, dopóki nie wrócę ”. Potem pokazał mi swoje zdjęcie, na którym jest szczęśliwa i uśmiechnięta. Chcę, żeby moja mama zrobiła mi z nią zdjęcie, żeby moja siostra o mnie nie zapomniała.

I dodał: Kocham moją matkę i nie chcę, żeby mnie zostawiła, ale mój ojciec mówi, że powinna iść do mojej młodszej siostry. Potem znowu spojrzał na lalkę swoim smutnym spojrzeniem…

Szybko podniosłem torebkę i powiedziałem do chłopca:

- Może przeliczymy pieniądze jeszcze raz, jeśli uważasz, że wystarczą na zakup lalki ?? - Tak, myślę, że mam dość pieniędzy, żeby kupić lalkę!

Nie pokazując mu, dodałem swoje pieniądze i zaczęliśmy liczyć ponownie. Wystarczyło, by kupić lalkę i jeszcze trochę pieniędzy zostało.

Mały chłopiec powiedział:

- Dzięki Bogu, że dał mi pieniądze! Potem spojrzał na mnie i dodał: Wczoraj przed pójściem spać prosiłem Boga, aby dał mi pieniądze na zakup lalki dla mojej siostry, abym przekazała ją przez mamę! Słyszał mnie! Chciałem też mieć trochę pieniędzy na zakup białej róży dla mojej mamy, ale nie prosiłem o to Boga. Jednak dał mi dość pieniędzy, żeby kupić lalkę i różę. Moja mama uwielbia białe róże! …

Skończyłem zakupy w zamyśleniu i dziwnym stanie. Ten chłopak nigdy nie opuścił mojej głowy.

Wtedy przypomniałem sobie — w lokalnej gazecie był artykuł. Dwa dni temu o pijanym mężczyźnie w ciężarówce, który przewrócił kobietę i małą dziewczynkę. Mała dziewczynka zmarła natychmiast na miejscu, a kobieta była w stanie krytycznym.

Rodzina musi zdecydować o wyłączeniu aparatu podtrzymującego życie, ponieważ młoda kobieta nie jest w stanie wyjść ze śpiączki. Czy to rodzina chłopca, który chciał kupić lalkę dla swojej siostry?

Dwa dni później w gazecie ukazał się artykuł stwierdzający, że młoda kobieta zmarła, że ​​nie mogłem powstrzymać łez… Kupiłem białe róże i poszedłem na pogrzeb… Młoda dziewczyna leżała ubrana na biało, z lalką i zdjęciem w jednej ręce i z boku była tam biała róża.

Wyszedłem we łzach i poczułem, że moje życie się teraz zmieni… Nigdy nie zapomnę miłości tego chłopca do matki i siostry !!!

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: SZCZERE WYZNANIE RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO W SPRAWIE USZKODZONEGO RUROCIĄGU PŁYNĄCEGO DO „CZAJKI”, PADŁY MOCNE SŁOWA. „SPRZĄTAM PO POPRZEDNIKACH”

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JEDNA Z NAJBARDZIEJ LUBIANYCH AKTOREK POPULARNEGO SERIALU „NA WSPÓLNEJ” PRZEŻYŁA TRUDNE CHWILE. MAŁO KTO WIEDZIAŁ, ŻE BOŻENA DYKIEL MA TAKI PROBLEM