Ślub bez wątpienia jest jednym z najważniejszych dni w życiu pary. Obecna sytuacja pod wieloma względami nie ułatwia zakochanym wzięcia ślubu i zorganizowania wesela marzeń. Często na drodze staje wiele kwestii. Na szczęście kościół wprowadził pewne ułatwienie.

Wiele osób decyduje się na ślub kościelny. Powody bywają różne – jedni robią to ze względu na swoją wiarę, drudzy pragną tradycyjnej, klimatycznej ceremonii, a jeszcze inni po prostu postępują zgodnie z tradycją lub biorą pod uwagę wiarę rodziny i chcą uszczęśliwić swoich najbliższych.

Ślub a koronawirus. Źródło: radiozet.pl
Ślub a koronawirus. Źródło: radiozet.pl
Ślub a koronawirus. Źródło: radiozet.pl

Ślub w dobie koronawirusa

W związku z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi przez nią zakazami, wiele par zmuszonych było przełożyć ślub na inny czas. W związku z tym wszystkie wesela, które miały odbyć się w okresie od marca do czerwca, zostały przełożone na późniejszy termin. Ci, którym udało się uniknąć obostrzeń organizują śluby w najbliższych terminach. Często pary biorą pod uwagę piątki.

Na szczęście są w Polsce miejsca, które umożliwiają zawarcie ślubu kościelnego także w piątki.

– Mając na względzie trwającą epidemię koronawirusa i związaną z tym konieczność przełożenia zaplanowanych terminów zawarcia sakramentalnego małżeństwa, kierując się racjami duszpasterskimi oraz dobrem narzeczonych i ich rodzin, wyrażam zgodę, aby po wyczerpaniu możliwości ustalenia daty ślubu i wesela na inny dzień tygodnia niż piątek, nupturienci mogli zawrzeć sakramentalne małżeństwo i zorganizować przyjęcie weselne w piątek, wyłączając z tego okres Adwentu i Wielkiego Postu – przekazał abp Stanisław Budzik.

Ślub jest najważniejszym dniem w życiu każdej pary. Źródło: viva.pl
Ślub jest najważniejszym dniem w życiu każdej pary. Źródło: viva.pl
Ślub jest najważniejszym dniem w życiu każdej pary. Źródło: viva.pl

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: SZCZERE WYZNANIE RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO W SPRAWIE USZKODZONEGO RUROCIĄGU PŁYNĄCEGO DO „CZAJKI”, PADŁY MOCNE SŁOWA. „SPRZĄTAM PO POPRZEDNIKACH”

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JEDNA Z NAJBARDZIEJ LUBIANYCH AKTOREK POPULARNEGO SERIALU „NA WSPÓLNEJ” PRZEŻYŁA TRUDNE CHWILE. MAŁO KTO WIEDZIAŁ, ŻE BOŻENA DYKIEL MA TAKI PROBLEM