Jak podaje "RMF24", do niewiarygodnego czynu posunęła się młoda obywatelka Słowenii, by się wzbogacić. Teraz ponosi podwójne konsekwencje.

Obcięła sobie dłoń piłą tarczową

Kobieta, która odcięła sobie rękę piłą tarczową, aby ubiegać się o odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia, trafiła do więzienia. 22-letnia Słoweńska Julija Adlesic została skazana na dwa lata więzienia, a jej chłopak, który został oskarżony o zorganizowanie oszustwa, został skazany na trzy lata.

Sąd w stolicy Ljubijana usłyszał, jak Adlesic została oskarżona o zorganizowanie incydentu wraz z trzema innymi osobami na początku tego roku. Grupa podpisała umowy ubezpieczenia na życie i wypadki z pięcioma różnymi firmami ubezpieczeniowymi, a następnie zgodziła się odciąć rękę w nadgarstku.

Zabrana do szpitala, Adlesic twierdziła, że ​​zraniła się podczas piłowania gałęzi. Według policji mieli nadzieję otrzymać około 380 000 euro odszkodowania i miesięczną wypłatę w wysokości około 3000 euro przez całe życie.

Grupa celowo zostawiła rękę, zamiast zabrać ją ze sobą do szpitala, mając nadzieję na otrzymanie trzykrotnie wyższego odszkodowania za trwałe kalectwo, powiedziała policja. Ale władzom udało się na czas podnieść rękę, a lekarze w szpitalu w stolicy Lublanie mogli ją przyszyć.

YT

Prokuratorzy powiedzieli, że na kilka dni przed incydentem partner Adlesic szukał w Internecie informacji o działaniu protez rąk. Doszli do wniosku, że to kolejny dowód na to, że zostało to zrobione celowo.

Podczas procesu kobieta twierdziła, że ​​jest niewinna, mówiąc, że nigdy celowo nie odcięłaby sobie ręki. „Nikt nie chce być kaleką” - powiedziała sądowi. „Moja młodość została zniszczona. Straciłam rękę w wieku 20 lat. Tylko ja wiem, jak to się stało ”.


YouTube/Slovenske novice

Co sądzicie o pomysłowości młodego pokolenia?

O tym się mówi: Kamil Bednarek pochwalił się swoją ukochaną. Niezwykła kobieta z Zambii

Zerknij: Nieszczęście w Tatrach. Młody duchowny spadł z kilkudziesięciu metrów. Kondolencje płyną z całej Polski