Z powodu ubóstwa wiele dzieci jest zmuszonych do opuszczenia szkoły i podjęcia pracy we wczesnym wieku, aby utrzymać rodzinę. Jednak wiele dzieci nadal staje naprzeciw wszelkim przeciwnościom i nie chce rezygnować z edukacji, która da im wykształcenie, a przez to lepsze życie w przyszłości.

Młody chłopak z Filipin udowadnia, że nic nie może go powstrzymać przed pójściem do szkoły, nawet jeśli nie ma w swoim piórniku odpowiednich akcesoriów do pisania, jak inni uczniowie.

Ze względu na swoją biedną rodzinę, Harolda Labutonga nie stać na zakup gumki. Jednak kreatywny chłopiec pomyślał o alternatywie, której mógłby użyć jako gumki w trakcie lekcji.

Pewnego dnia Harold, który nie miał gumki, zapytał kolegę z klasy, czy mógłby pożyczyć swoją gumkę. Jego kolega z klasy powiedział mu później, że gumka, którą pożyczył, była zrobiona z gumowego klapka.

Chłopak chodzi do szkoły, mimo że jego rodziny nie stać nawet na gumkę!

Od czasu tej sytuacji chłopiec zawsze zastanawiał się, czy gumkę można zrobić z gumowego klapka. Później zdecydował się użyć własnego buta zrobionego z gumy, aby usunąć błędy, które popełnił w swojej pracy domowej i to zadziałało! Od tamtej pory za gumkę służą mu własne buty.

Według jego wychowawczyni Harold jest pilnym i inteligentnym uczniem. Jednak jego rodzina jest tak biedna, że nawet gumka była dla nich za droga.

Chłopiec nadal używa również tego samego ołówka od początku nauki, który jest teraz niezwykle krótki i niewygodny w użyciu.

Mimo to chłopiec pozytywnie patrzy w przyszłość, ponieważ nie chce tracić okazji do nauki.
W rzeczywistości Harold nie jest jedynym w swojej klasie, który jest w tej samej sytuacji. Najwyraźniej wielu jego kolegów z klasy również nie stać nawet na ołówek.

Odkąd Harold zdał sobie sprawę, że jego gumowe kapcie mogą posłużyć jako gumka, zawsze dzieli się nimi z kolegami z klasy i stał się przez to popularny wśród uczniów!

Jak informował portal "Życie": PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie" pisał również: PEWIEN MĘŻCZYZNA ZROBIŁ ZAKUPY W JEDNYM Z POPULARNYCH SUPERMARKETÓW W POLSCE. PO OTWARCIU OPAKOWANIA Z MIĘSEM NIE MÓGŁ UWIERZYĆ W TO, CO WIDZI