Wikariusz uczący religii w Zespole Szkół w Tulcach ma koronawirusa. Decyzja sanepidu jest zaskakująca. Jak tak można?

Wikariusz z koronawirusem. Kwarantanny brak. Niezwykła decyzja sanepidu

Jak pisze poznańska "Gazeta Wyborcza", zarażony ksiądz jest katechetą w szkole w Tulcach. Jak podaje gazeta informacje o zakażonym duchownym są nieoficjalne. Wiadome jest jednak, że któryś z nauczycieli szkoły ma COVID-19. Pedagog miał kontakt z uczniami. Do spotkania doszło 4 września.

Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl

- W następnych dniach był już nieobecny w pracy z powodu choroby. O tym, że nasz pracownik ma pozytywny wynik testu, dowiedzieliśmy się dopiero wczoraj - tłumaczy dyrektor szkoły Andrzej Szymczak, cytowany przez "GW".

Co zadziwiające zgodnie z decyzją sanepidu żaden z uczniów oraz pracowników szkoły nie trafił na kwarantannę. Póki co placówka prowadzi zajęcia normalnie. Nie ma żadnych przesłanek mówiących o tym, że wkrótce zostanie zamknięta.

Koronawirus u księdza. Źródło: polsatnews.pl
Koronawirus u księdza. Źródło: polsatnews.pl

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: SZCZERE WYZNANIE RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO W SPRAWIE USZKODZONEGO RUROCIĄGU PŁYNĄCEGO DO „CZAJKI”, PADŁY MOCNE SŁOWA. „SPRZĄTAM PO POPRZEDNIKACH”