Jak podaje portal "ZESTADIONU", zróżnicowane zarobki Piotra Żyły mogą zaszokować wielu zwykłych ludzi, którzy pracują na etacie. Mimo to, jego ostatni zarobek, w porównaniu z kolegami po fachu jest niewielki.

Ile zarabia Piotr Żyła

Ostatnie lata zaowocowały powrotem do utraconej formy Piotra Żyły. Swiadczy o tym zdobycie drugiego miejsca w Turnieju Czterech skoczni 2016/17, zdobyte medale MŚ i MŚ w lotach, a także dwie wygrane. To daje w sumie 12 zajętych miejsc na podium Pucharu Świata. Czy to miało wpływ na zarobki podopiecznego Michala Dolezala?

Jak podają media, w sezonie 2017/18, Piotr Żyła zgarnął ponad 200 tysięcy złotych dzięki 16 miejscu w kwalifikacji końcowej Pucharu Świata. 500 tysięcy złotych natomiast zarobił w kampanii 2018/19, a to dzięki temu, że siedem razy stanął na podium znajdując się w najlepszej trójce. To zaowocowało czwartym miejscem w klasyfikacji generalnej.

Stawki obowiązujące w trakcie ostatniego sezonu Pucharu Świata oferowały 41 tysięcy złotych dla zwycięzcy, 33 tysiące złotych dla zdobywcy drugiego miejsca, natomiast niecałe 25 tysięcy złotych zgarnął zdobywca trzeciego miejsca. To Piotrowi Żyle pozwoliło zarobić 302 tysiące złotych za zdobycie jedenastego miejsca w Pucharze Świata.

Co sądzicie o zarobkach naszych sportowców?

O tym się mówi: Koronawirus w znanej sieci sklepów. Gdzie wykryto wirusa i czy to będzie kolejne ognisko koronawirusa

Zerknij: Ivan Komarenko w najnowszym filmie ostro się zwrócił do rządu. Zdradził także, ile otrzymał jednorazowej zapomogi