Trudno sobie wyobrazić, jak ktokolwiek mógłby zrobić tak niesamowicie zły moralnie czyn, ale rzeczywistość jest okrutna.

Pewnego popołudnia w Karolinie Południowej znaleziono psa przywiązanego do śmietnika na zewnątrz parkingu przy lokalnym centrum handlowym. Obok znaleziono notatkę o treści: „Wolny szczeniak. Mam na imię Scooter. Właściciel poszedł dziś do więzienia”.

Dwie kobiety, Bianca Cushman i jej kuzynka, natknęły się na to łamiące serce zdarzenie właśnie wtedy, gdy opuszczały centrum handlowe. Nie mogąc odejść od przerażonego szczeniaka, postanowiły pomóc psu i zaczęły rozpowszechniać informację o trudnej sytuacji w jakiej znalazł się Scooter. Post trafił na Facebooka i doczekał się istnej lawiny zainteresowania.

W mgnieniu oka wszyscy w Internecie usłyszeli o Scooterze, a podjąć się opieki nad psem postanowiła pewna kobieta – Paula Langford, która jest założycielką grupy ratującej bezdomne i wyrzucone na ulicę zwierzęta zwanej South Eastern Homeless Animals (SEHA). Paula usłyszała o psiaku i natychmiast ruszyła mu na ratunek.

Kobieta uratowała psa z parkingu centrum handlowego i nie mogła uwierzyć w jego niesamowitą historię. Pies kochał go ponad życie, zawinili przyjaciele!

Można by pomyśleć, że to właściciel porzucił Scootera, ponieważ często właściciele zwierząt domowych uciekają się do tego z powodów, takich jak brak możliwości właściwej opieki nad zwierzęciem lub po prostu go nie chcą. Jednak według nowej właścicielki pieska tak nie jest w przypadku Scootera.

– Gdy tylko go zobaczyłam, od razu zrozumiałam, że to jest zwierzę kochane przez właściciela. Pies był w dobrym stanie, zostawiono go z torbą zabawek, drogiego jedzenia i akcesoriów – wyjaśniła kobieta.

fot. The Dodo

Po zeskanowaniu mikroczipa i wielu poszukiwaniach, Paula Langford była zaskoczony tym, co odkryła. Scooter zgubił się już dwukrotnie w Kolorado i na Florydzie, ale teraz znalazł się w Południowej Karolinie. Właściciel Scootera był z nim na parkingu centrum handlowego tego samego dnia, zanim został aresztowany!

Paula dowiedziała się, że właściciel martwił się, że Scooter zostanie wysłany do schroniska i dlatego poprosił przyjaciół o zaopiekowanie się jego psem, zostawił im również wszystko, co miał. Zamiast spełnić jego życzenie, ludzie ci po prostu porzucili psa, jak gdyby nigdy nic.

Poznawszy prawdę, Paula nie marnowała czasu, aby skontaktować się z rodziną Scootera. Nie było to łatwe, ale w końcu udało jej się skontaktować z matką właściciela. Kobieta zgodziła się na odebranie psa i po długiej podróży Scooter w końcu spotykał się z rodziną.

fot. The Dodo

Jak informował portal "Życie": PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie" pisał również: PEWIEN MĘŻCZYZNA ZROBIŁ ZAKUPY W JEDNYM Z POPULARNYCH SUPERMARKETÓW W POLSCE. PO OTWARCIU OPAKOWANIA Z MIĘSEM NIE MÓGŁ UWIERZYĆ W TO, CO WIDZI