Nastolatek zmarł po tym, jak lekarze odkryli w jego mózgu setki larw tasiemca, przez które wpadł w śpiączkę. Skąd te obrzydliwe larwy pasożyta w jego głowie? Po zjedzeniu niedogotowanej wieprzowiny!

Lekarze przekazali informację z której wynikało, że 18-latek z Indii został przewieziony do szpitala ESIC w Faridabad po napadach padaczkowych. Skany rezonansu megnatycznego przedstawione w popularnym piśmie medycznym New England Journal of Medicine nie pozostawiły wątpliwości – setki białych plamek rozsianych wokół i w jego mózgu, wskazują na to, że utworzyły się cysty larw tasiemca. Niestety, nastolatka nie udało się uratować.

Co ciekawe, wcześniej skarżył się na ból w pachwinie, był zdezorientowany i miał opuchnięte prawe oko (powodem tego były cysty gromadzące się w tej okolicy).

18-latek zmarł z powodu setek larw tasiemca w mózgu! Zjadł surowe mięso wieprzowe!

Infekcja tasiemcem uzbrojonym, po łacinie Taenia solium, może pozostać niewykryta przez lata, co czyni ją niezwykle niebezpieczną. Pasożyt pozostawia nas niedożywionymi, gdyż kradnie składniki odżywcze z pożywienia w jelitach.

fot. New England Journal of Medicine

Leki przeciwpasożytnicze są zwykle stosowane w leczeniu infekcji, jednak lekarze obawiali się, że 18-latek miał tak wiele cyst, że lek może pogorszyć stan zapalny i obrzęk.
Lekarze próbowali go uratować deksametazonem i lekami przeciwpadaczkowymi, ale niestety 18-latek zmarł dwa tygodnie później.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) infekcje tasiemcami są główną przyczyną epilepsji, której można zapobiegać w krajach rozwijających się.

– Ludzie zarażają się po spożyciu niedogotowanej żywności, zwłaszcza wieprzowiny lub wody zanieczyszczonej jajami tasiemca lub w wyniku złych praktyk higienicznych – wyjaśniają epidemiolodzy WHO.

Warto pamiętać, że tasiemczyca, inaczej zwana wągrzycą to również choroba brudnych rąk – warto zatem zwracać uwagę szczególnie na zachowania naszych dzieci podczas zabawy, a także zoonoza – choroba, którą przenoszą na nas zwierzęta.

Tasiemiec może również rozprzestrzeniać się na inne obszary ciała, produkując jaja. Mogą wtedy uszkadzać tkanki i tworzyć cysty - chorobę znaną jako wągrzyca.

Infekcja tasiemcem uzbrojonym może również powstać na skutek zjedzenia ryb, takich jak surowy łosoś, o którym wiadomo, że często zawiera pasożytnicze larwy.

fot. Pikist

Jak informował portal "Życie": PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie" pisał również: PEWIEN MĘŻCZYZNA ZROBIŁ ZAKUPY W JEDNYM Z POPULARNYCH SUPERMARKETÓW W POLSCE. PO OTWARCIU OPAKOWANIA Z MIĘSEM NIE MÓGŁ UWIERZYĆ W TO, CO WIDZI