Ekipa programu "Nasz Nowy Dom" od wielu lat jest wybawieniem dla najbiedniejszych Polaków. Telewidzowie na antenie Polsatu mogą obserwować, jak tragiczne, wręcz nieludzkie warunki, odchodzą w zapomnienie na rzecz nowoczesnych i komfortowych mieszkań. Dzięki Katarzynie Dowbor uczestnicy programu mogą po wielu latach zaznać normalnego życia. Także i tym razem kobieta zrobiła coś poruszającego.

Warunki, w których żyły kobiety, były tragiczne (Nasz Nowy Dom, Polsat)
Warunki, w których żyły kobiety, były tragiczne (Nasz Nowy Dom, Polsat)

Dowbor odmieniła życie kolejnej rodziny

Pani Zofia i jej piętnastoletnia córka Natalia do tej pory żyły w zatrważających warunkach. Nie miały one dostępu m.in. do bieżącej wody. Przez nieocieplone mury i spróchniałe okna w domu panowały wilgoć i chłód, co prowadziło do częstych chorób piętnastolatki i konieczności zakupu drogich leków przez jej mamę.

Wnętrze domu pozostawiało wiele do życzenia (Nasz Nowy Dom, Polsat)
Wnętrze domu pozostawiało wiele do życzenia (Nasz Nowy Dom, Polsat)

Pani Zofia przez lata była ofiarą przemocy domowej. Po czasie w końcu znalazła w sobie odwagę, by uwolnić się od oprawcy. Jedyne o czym marzyła, to godne warunki dla ukochanej córki. Ta rodzinna historia wzruszyła prowadzącą programu "Nasz Nowy Dom", która zdecydowała się zapewnić kobietom lepszy byt.

Rodzina zmagała się z nieludzkimi warunkami życia

Dom pani Zofii i Natalii nie miał dostępu do bieżącej wody. Każdy kolejny dzień oznaczał dla kobiet pracę - były one zmuszone nosić z pobliskiej studni ciężkie wiadra z wodą. Same myły się w miskach. Mieszkanki domu zmagały się także z wilgocią. W każdym pomieszczeniu było ciemno i nieprzyjemnie, a Natalia wstydziła się do takich wnętrz zapraszać przyjaciół ze szkoły.

Zadbano o zewnętrzny wygląd domu (Nasz Nowy Dom, Polsat)
Zadbano o zewnętrzny wygląd domu (Nasz Nowy Dom, Polsat)

Dzięki Katarzynie Dowbor kobiety odzyskały godne warunki życia. Ekipa programu zadbała nie tylko o praktyczne, ale także estetyczne detale. Dom został ocieplony i wyposażony w zupełnie nowe przedmioty. Szczególny zachwyt wzbudza nowy pokój piętnastolatki.

Nastolatka nareszcie będzie mogła bez wstydu przyjmować gości (Nasz Nowy Dom, Polsat)
Nastolatka nareszcie będzie mogła bez wstydu przyjmować gości (Nasz Nowy Dom, Polsat)

Wszystkie pomieszczenia, a także zewnętrzny wygląd domu zostały odnowione tak, że aż chciałoby się tam zamieszkać. Oglądanie zdjęć sprzed transformacji tego miejsca wywołuje wzruszenie warunkami, w jakich musi żyć wiele polskich rodzin. Na szczęście Katarzyna Dowbor po raz kolejny udowadnia, że szczęście może spotkać każdego.

Zobacz także: Żona Sławomira, Kajra w odważnej kreacji. Ta fotografia robi szał w sieci, a Internauci są zachwyceni, wręcz nie mogą oderwać od niej wzroku

Może cię zainteresować: Roksana Węgiel ma ogromny powód do radości. W internecie posypały się gratulacje dla piosenkarki

Pisaliśmy również o: Obostrzenia w szkołach dają się we znaki. Pojawiają się pierwsze komplikacje, rodzice nie kryją oburzenia. O co chodzi