Nastoletnia Agata jest uczennicą jednej ze szkół w Sochaczewie i od dawna zmaga się z ostracyzmem i wyśmiewaniem ze strony kolegów i koleżanek.

W liczącej ponad 20 uczniów klasie z dziewczynką nie rozmawia nikt, za to z lubością rzuca się w nią takimi określeniami jak gruba, słonina, grubaska, pepa. Powód? Otyłość.

Największy koszmar przeżywa jednak podczas zajęć wychowania fizycznego, gdy zawsze siedzi na ławce i nikt nie chce z nią grać.

Dramatyczną historię dziewczynki przedstawiło w Internecie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie. O jej losach zrobiło się głośno, tym bardziej, że jej waga to nie wynik zaniedbań żywieniowych, a choroby i skazana jest na nadwagę.

Instytucja wyjaśnia, że Agata spotyka się z koszmarnym prześladowaniem i „wszyscy wtedy rechoczą jak opętani, a jak się potknie niechcący, to do końca dnia przypominają, jak to szyneczka się poturlała…".

Nastoletnia Agata ofiarą prześladowania w szkole ze względu na wagę. O jej historii opowiedziało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie

Dziewczynka, mimo, że chodzi do sporej klasy praktycznie jest całkiem sama, bo nikt z nią nie rozmawia i jest skazana na ostracyzm przez swój wygląd.

Choć doskonale się uczyć i potrafi mówić w trzech językach to nie chce być dostępna w Internecie tak, jak inne dziewczynki w jej wieku z obawy przed wyśmiewaniem.

Dziewczynka zmaga się z ogromną dyskryminacją i to w młodym wieku, co będzie miał wielki wpływ na jej samoocenę i przyszłe życie.

Agata. Dyskryminowana. Wyśmiewana. Dzieci bywają okrutne #sochaczew Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie

Posted by tusochaczew.pl on Monday, August 10, 2020

Jak informował portal "Życie": TA KWESTIA NURTUJE KAŻDEGO CZŁOWIEKA, WYJAŚNIŁ JĄ OSTATECZNIE ZNANY SPECJALISTA. TO, CO DZIEJE SIĘ Z CZŁOWIEKIEM W CHWILI PRZEJŚCIA JEST NIESAMOWITE

Przypomnij sobie: MŁODZI PODPALACZE ZATRZYMANI PRZEZ POLICJĘ! ROBILI TO DLA ZABAWY, WYWOŁALI OGROM ZNISZCZEŃ, WSZYSTKO TRAFIŁO DO INTERNETU

Portal "Życie" pisał również: SCENY NICZYM Z FILMU W JEDNEJ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI! ŻYWIOŁ ZWYCZAJNIE ZASKOCZYŁ MIESZKAŃCÓW, WSZYSTKO ZNALAZŁO SIĘ W INTERNECIE