W piątek 11 września rusza nowa akcja policji. Mowa tutaj o ogólnopolskiej akcji pt. „Prędkość”. Funkcjonariusze sprawdzać będą to, czy Polacy stosują się do zaleceń i przestrzegają prędkości oraz przepisów panujących w ruchu drogowym.

- W nadchodzący weekend należy spodziewać się patroli "drogówki" zarówno na terenie miast jak i poza obszarem zabudowanym. Policjanci będą poza standardowymi działaniami zwracać szczególną uwagę na prędkość poruszających się pojazdów. Ta statystyka w stosunku do zeszłorocznych danych bowiem jest znacznie wyższa niż w roku ubiegłym - powiedział dziennik.pl komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Oprócz sprawdzania tego, czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze sprawdzać będą także to, czy stosują się do zaleceń związanych z pandemią koronawirusa.

Samochód
Samochód
Samochód

Należy pamiętać o tym, że podczas kontroli policjant może zażyczyć sobie tego, abyś nałożył na twarz maseczkę, która zakrywa twoje usta oraz nos. Ponadto policjanci przypominać będą o tym, że maseczki ochronne obowiązują także na stacjach benzynowych.

Za nie przestrzeganie obostrzeń grozi mandat wysokości 500 zł ponadto funkcjonariusze mogą skierować sprawę do sądu, który może wystawić mandat w wysokości 5000 zł.

Policja. Źródło: tko.pl
Policja. Źródło: tko.pl
Policja. Źródło: tko.pl

Jak informował portal "Życie": TA KWESTIA NURTUJE KAŻDEGO CZŁOWIEKA, WYJAŚNIŁ JĄ OSTATECZNIE ZNANY SPECJALISTA. TO, CO DZIEJE SIĘ Z CZŁOWIEKIEM W CHWILI PRZEJŚCIA JEST NIESAMOWITE

Przypomnij sobie: MŁODZI PODPALACZE ZATRZYMANI PRZEZ POLICJĘ! ROBILI TO DLA ZABAWY, WYWOŁALI OGROM ZNISZCZEŃ, WSZYSTKO TRAFIŁO DO INTERNETU

Portal "Życie" pisał również: SCENY NICZYM Z FILMU W JEDNEJ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI! ŻYWIOŁ ZWYCZAJNIE ZASKOCZYŁ MIESZKAŃCÓW, WSZYSTKO ZNALAZŁO SIĘ W INTERNECIE