82-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna dał się nabrać na szybki zarobek, inwestując w kryptowaluty. Stracił 60 000 zł.

- mężczyzna z powiatu kaliskiego w wyniku oszustwa internetowego stracił 60 tys. zł – podaje KMP w Kaliszu.

Z informacji ustalonych przez policję dowiadujemy się, że oszuści skontaktowali się z mężczyzną telefonicznie i zaproponowali mu zainwestowanie niewielkiej kwoty w krypto waluty. Mężczyzna postanowił zainwestować.

Nowy sposób oszustów. Źródło: Youtube
Nowy sposób oszustów. Źródło: Youtube
Nowy sposób oszustów. Źródło: Youtube

Jakiś czas później oszuści ponownie skontaktowali się ze staruszkiem i poinformowali go, że jego kapitał wzrósł sześciokrotnie. Mężczyzna mógł już wypłacić pieniądze. Aby to zrobić musiał spełnić jeden warunek. Oszuści wyłudzili od niego dodatkowe dane. Oszuści zdobyli dostęp do konta ofiary i skradli 60 000 zł.

Mężczyzna nie był świadomy tego, że padł ofiarą oszustwa. Jak przyznaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej komendy policji, mężczyzna był przekonany o tym, że dane które podał wykorzystane zostaną do wypłaty kapitału, który udało mu się zdobyć.

Policjanci apelują o ostrożność. Szczególnie osoby starsze proszone są o niepodawanie żadnych danych osobom nieznanym.

Oszuści podszywają się pod pracowników sanepidu
Oszuści podszywają się pod pracowników sanepidu
Oszuści podszywają się pod pracowników sanepidu

To też może cię zainteresować: Nikt nie wiedział o tym, jak wyglądały ostatnie momenty życia Gienka Loski. Prawda wyszła na jaw, wszyscy zalali się łzami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Liczba zakażń koronawirusem znów rośnie. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju