Lech Wałęsa postanowił wykorzystać swój profil na Facebooku do tego, by podzielić się ze swoimi fanami tym, co najbardziej go gryzie. Były prezydent zdecydował się powiedzieć kilka słów o swoim konflikcie z byłymi działaczami Solidarności, a konkretnie o swoich kilku kolegów z którymi toczy bój sądzie.

- W moich sprawach sądowych z Ryszardem Czarneckim, Krzysztofem Wyszkowskim oraz Henrykiem Jagielskim zostałem poniżony i zmuszony prawomocnym wyrokami Sądów do przeprosin. Uczestnicząc w rozprawach zauważyłem pewną powtarzającą się tendencję, że formalności są ważniejsze od ustalenia prawdy – napisał Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa

Jak przy znowu prezydent szanse na to, że uda mu się pomyślnie załatwić tę sprawę. Dlatego też postanowił, że pójdzie o krok dalej.

- Sąd Najwyższy odmówił mi rozpoznania mojej skargi kasacyjnej od tych wyroków. W Polsce wymiar sprawiedliwości nie daje mi już żadnych szans obrony mojego stanowiska w tej sprawie. Jestem zmuszony skierować sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu - wytłumaczył.

Wałęsa postanowił także zawalczyć o swoje prawa udając się do Trybunału.

- Będę jednak walczył dalej w Trybunale. Wierzę, że prawda zwycięży!

Prosto z mostu W moich sprawach sądowych z Ryszardem Czarneckim, Krzysztofem Wyszkowskim oraz Henrykiem Jagielskim...

Posted by Lech Wałęsa on Tuesday, September 8, 2020

Jak informował portal "Życie": NA SYNA ZENKA MARTYNIUKA SPADŁA MOCNA KRYTYKA ZE STRONY GWIAZDY TVN. TO, CO POWIEDZIAŁ TO DLA DANIELA PRAWDZIWY LODOWATY PRYSZNIC

Przypomnij sobie: JANUSZ KORWIN-MIKKE ZASKOCZYŁ PODCZAS WIELKIEJ UROCZYSTOŚCI. TO, CO ZAŁOŻYŁA JEGO ZNACZNIE MŁODSZA ŻONA PRZECHODZI POJĘCIE, TO NIESAMOWITE