Jednak wielu ogrodników ma problemy z pielęgnacją tych roślin. Należy szczególnie pamiętać, że róże są trudne do uprawy w niskich temperaturach, dlatego należy je starannie przygotować na mróz jesienią.

Trzeba zacząć od oczyszczenia: konieczne jest usunięcie z krzaka uszkodzonych liści i tych, które mogą mieć chorobę. Mogą infekować zdrowe liście zimą, więc krzewy nie powinny być źródłem infekcji.

Jak przygotować róże na zimę

Po wyczyszczeniu liści musisz wykonać przycinanie krzewów. Nie przycinaj powolnych pędów wczesną jesienią, ponieważ zaczną rosnąć młode pędy, które po prostu nie będą w stanie przezimować.

Róża powinna zakończyć swój cykl wzrostu w zwykły sposób. Tylko w ten sposób krzew będzie w stanie zimować, bo pożyteczne mikroelementy z liści przedostaną się do łodyg, a to chroni rośliny przed pękaniem zimą, bo nawet cukier zapobiega tworzeniu się lodu na pędach.

Przycinanie wierzchołków niedojrzałych pędów należy rozpocząć późną jesienią, zanim przyjdzie spodziewana ujemna temperatura. Następnie roślinę należy przykryć.

Jak prawidłowo przygotować róże na zimę?

Krzew należy nawozić przed zrobieniem schronienia. Przygotuj specjalny nawóz: 16 g monofosforanu, 15 g superfosfatu lub 10 gramów siarczanu potasu, 25 gramów superfosfatu i 3 gramy kwasu borowego należy rozpuścić w 10 litrach czystej wody. Na jeden krzak wsypać 4 litry nawozu.

Krzew można również nawozić skórką banana lub zwykłym popiołem drzewnym. Aby spryskać krzaki, należy również przygotować specjalny roztwór: 300 g siarczanu żelaza rozpuszczonego w 10 litrach wody. Doskonałym zamiennikiem może być rozwiązanie Fitosporin-M.

Przed schronieniem przyciśnij krzaki do ziemi, ponieważ po nadejściu mrozu łodygi po prostu pękną. Możesz naprawić wygięte tuleje za pomocą liny lub drutu.

Róże są delikatnie zginane do ziemi i mocują łodygę za pomocą metalowych zszywek lub szpilek. Podstawę krzewu należy przykryć piaskiem lub igłami świerkowymi. Również odpowiednie są liście. Następnie przykryj wszystko folią.

Aby przygotować schronienie, należy zainstalować specjalne łuki z drutu stalowego i nałożyć na wierzch materiał nietekstylny. Schronisko powinno być umieszczone nad krzakami i nie dotykać ich.

Jak informował portal "Życie": RESORT ZDROWIA PODAŁ NAJNOWSZE INFORMACJE O STREFACH Z OBOSTRZENIAMI. JEST NOWA DECYZJA, WIADOMO, KTÓRE POWIATY BĘDĄ ŻÓŁTE I CZERWONE

Przypomnij sobie: SENIORZY MOGĄ ZYSKAĆ SPORO DODATKOWYCH PIENIĘDZY, JEDNAK POD PEWNYMI WARUNKAMI! TO NAPRAWDĘ KORZYSTANE ROZWIĄZANIA DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW

Portal "Życie" pisał również: CZY TO KONIEC Z TAKĄ FORMĄ 500 PLUS JAK DOTYCHCZAS? POJAWIŁ SIĘ INNY POMYSŁ, POLACY WOLĄ ZMIANĘ ZASAD W PRZYZNAWANIU ŚWIADCZENIA