Jak podaje portal "Mirror", dom, nazwany A La Ronde, został zbudowany w Exmouth w 1790 roku przez kuzynki Mary i Jane Parminter. Budowla była wynikiem inspiracji podróżami, jakie obie odbyły. Znajdziemy tu wiele pamiątek z tych wypraw po świecie, jak choćby galaria wykonana z muszelek. Dzięki National Trust ich ciężka praca została zabezpieczona, by zachwycać przez kolejne lata.

Dom można zobaczyć

Goście mogą zwykle odwiedzać A La Ronde od marca do października, choć w tym roku budowla, podobnie jak wszystkie nieruchomości National Trust została zamknięta dla zwiedzającyh w związku z pandemią koronawirusa i wprowadzonymi obostrzeniami mającymi na celu zapobieganie jej rozprzestrzenianiu się.

Ostatnio zdecydowano się otworzyć trasę wokół łąki oraz terenów piknikowych. Jednak aby móc je zobaczyć należy wykupić bilet wstępu z wyprzedzeniem na określony dzień i godzinę. Niestety w środku dom pozostaje zamknięty.

"Mogę potwierdzić, że dom nie jest jeszcze otwarty. Teren wokół niego pozostaje otwarty, a wokół łąki prowadzi jednokierunkowa trasa. Goście muszą dokonać rezerwacji przez stronę internetową, do godziny 15:00 dnia poprzedzającego planowaną wizytę. Witryna będzie aktualizowana z wszelkimi zmianami" - wyjaśnił rzecznik prasowy National Trust.

Wyjątkowy dom

Dom został podzielony na szereg kwadratowych i prostokątnych pomieszczeń, a ze względu na jego sześciokątny kształt, znalazło się między nimi szereg poczekalni w kształcie klina, które wypełniły przestrzeń. Powstała tu m.in. szkolna sala, a wokół posiadłości posadzono kilka dębów.

W domu znajduje się wiele bibelotów, pamiątek oraz różnych przedmiotów rzemieślniczych, które były dowodem na zamiłowanie do artyzmu i designu. Wnętrze tej wyjątkowej posiadłości możecie zobaczyć w galerii poniżej.

mirror.co.uk

mirror.co.uk

mirror.co.uk

mirror.co.uk

mirror.co.uk

Chcielibyści zobaczyć dom na żywo?

To też może cię zainteresować: Ważne informacje z Ministerstwa Zdrowia. Czy popularna szczepionka zmniejsza ryzyko zarażenia koronawirusem? To już oficjalne

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jak powinno wyglądać rozliczenie podatku od darowizn? Ministerstwo Finansów nie pozostawia wątpliwości

O tym się mówi: Zmiany w „Dzień Dobry TVN”. Jak Kinga Rusin, Piotr Kraśko i Tomasz Kammel oceniają wybór nowych prowadzących