W ostatnim czasie Polacy bacznie śledzą wszelkie informacje płynące z Ministerstwa Zdrowia. To najbardziej rzetelne źródło danych dotyczących obecnej sytuacji, pandemii koronawirusa, obowiązujących przepisów i wszelkich nowych odkryć.

W ostatnim czasie wykryto coś, co może okazać się rewolucyjnym spostrzeżeniem. Jak informuje Lelum, szczepienie na jedną z najczęstszych w Polsce chorób może działać także na koronawirusa. O jakiej szczepionce mowa?

Czy popularne szczepienie zadziała na koronawirusa?

Na Twitterze Ministerstwa Zdrowia pojawiły się ważne informacje. Ujawniono, jaki jest wpływ szczepienia na grypę na zarażenie koronawirusem. Według ministerstwa wspomniana szczepionka może zmniejszyć nasze szanse na zarażenie!

„Osoby zaszczepione przeciwko grypie mogą być bardziej odporne na zakażenie COVID-19” – informuje Ministerstwo.

W komentarzach zawrzało. Część internautów, którym zdaje się, że mogą nazwać się wirusologami, kłóci się z informacjami od specjalistów. Według samozwańczych speców od koronawirusa wspomniane szczepienie może zwiększyć szanse zarażenia.

„Taka jest propaganda. Ale badania w USA zaprzeczają, że szczepienia na grypę chronią organizm, wręcz w 30% go osłabiają wobec innych infekcji” – twierdzi internauta, który rzecz jasna nie podał źródła ani informacji o konkretnych badaniach.

„Tak jak Ci w Bergamo, którzy się zaszczepili na grypę jesienią?!?! Chcecie, aby ludzie się szczepili po miesiącach chodzenia w maseczkach, gdy ich systemy odpornościowe leżą i kwiczą?!” – lamentuje oburzona komentatorka.

„Jak ta informacja ma się do Evidence Based Medicine? Ponadto zakażenie to może być SARS-COV-2. Natomiast COVID-19 to nazwa choroby, nie czynnika zakażającego!” – pisze następna osoba.

Koronawirus. Screen: YouTube
Koronawirus. Screen: YouTube
Koronawirus. Screen: YouTube

Reakcje społeczeństwa pokazują, że przez ostatnie kilka miesięcy w sieci wykształciły się setki wirusologów, którzy uznają, że wiedza, jaką posiadają z mediów społecznościowych i „niezależnych źródeł”, jest większa niż ta, którą mają lekarze oraz specjaliści będący po studiach kierunkowych, czytający treści o charakterze naukowym.

Być może reakcja społeczeństwa na zachęcenie do szczepienia na grypę byłaby inna, gdyby nie słowa prezydenta Andrzeja Dudy na temat szczepionki.

Przypomnij sobie o… POLSKA PODZIELONA NA TRZY STREFY. W NASZYM KRAJU WRACAJĄ OBOSTRZENIA ZWIĄZANE Z KORONAWIRUSEM

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: W KILKU MIEJSCACH ZABRAKNIE WODY DZIŚ I JUTRO. GDZIE I W JAKICH GODZINACH ZAPLANOWANO PRACE

Portal Życie pisał również o… ANNA LEWANDOWSKA PO FALI KRYTYKI ZDECYDOWAŁA SIĘ PRZEPROSIĆ. "NIGDY MOIM ZAMIAREM NIE BYŁO ROBIENIE SOBIE ŻARTÓW"