Jak się można przekonać na mediach społecznościowych, wcześnie rozpoczęty w tym roku sezon grzybobrania wciąż cieszy miłośników leśnych wypraw. Media społecznościowe wręcz pękają w szwach od postów opisujących sukces w odnajdywaniu najpiękniejszych okazów podgrzybków, borowików, czy maślaków. Jeden z grzybiarzy Wojtek, natknął się na rzadki okaz siedzunia sosnowego, co okazało się fascynującym odkryciem.

"Takie cudo z dzisiejszego spaceru"

Miłośnicy grzybobrania założyli na Facebooku grupę o nazwie "Grzybomaniacy". Jeden z członków, Woj Tek opublikował cztery dni temu niesamowite zdjęcia rzadkiego grzyba o nazwie siedzuń sosnowy. Dlaczego jest on niesamowity?

Grzybomaniacy/Woj Tek

Ten niezwykły grzyb drzewny ma wszystkie widoczne części nad ziemią. To mięsiste płaty przypominające gąbkę morską, mózg lub kalafior. Może być od jasnobrązowego, płowożółtego do żółto-szarego do kremowo-białego koloru.

Rośnie na korzeniach drzew iglastych, zwłaszcza sosny, ale można go znaleźć u podstawy pni lub pniaków. Smaczny, gdy jest młody i świeży, ale wymaga dobrego mycia i kontroli przed gotowaniem i jedzeniem. Gdy stanie się żółty i zacznie się rozkładać, lepiej go zostawić, ponieważ staje się raczej niestrawny. Należy gotować przed spożyciem.

Grzybomaniacy/Woj Tek

Internauta pochwalił się, że znalazł to okazałych rozmiarów grzybowe cudo w Nadleśnictwie Czerniejowo Wielkopolskie.

Co sądzicie o tych grzybach? Jedliście kiedyś siedzunia sosnowego?

O tym się mówi: Zosia nie zdołała się nauczyć, jak samodzielnie prowadzić dom. Jej teściowa postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce

Zerknij tutaj: Wspaniała wiadomość dla fanów Agnieszko Chylińskiej. Artystka ma w zanadrzu ciekawe plany

O tym pisaliśmy ostatnio, przypomnij sobie: Justyna Żyła, była żona Piotra Żyły wywołała sensację najnowszym zdjęciem. Reakcje internautów mocno zaskakują