Oczyszczają powietrze, nasycają je tlenem, uspokajają nerwy i wszyscy wiedzą, że niektóre rośliny mogą leczyć choroby. Czy to nie magia mieć szybko rosnącą apteczkę na parapecie?

Jednak nawet dla gospodyń domowych pielęgnacja roślin może być prawdziwą klątwą. Wymagają regularnego podlewania, karmienia, leczenia, odpowiedniego oświetlenia i umiejscowienia w pomieszczeniu. W tym artykule opowiem o pięciu roślinach, z którymi nie będziesz pamiętać, czym są opadłe liście i nieotwarte pąki!

MONSTERA - jej ogromne liście sprawią, że pomieszczenie będzie niezwykłe i przytulne! Nie wymaga dużo światła, więc świetnie będzie się czuć w pomieszczeniu od zachodu czy nawet północy. Latem można ją podlewać nie częściej niż dwa razy w tygodniu, a zimą wystarczy tylko raz. Monstera stanie się uroczym dodatkiem do Twojego wnętrza, czasem po prostu nie da się od niej odwrócić wzroku!

SUKCULACJE — Te rośliny stały się szczególnie popularne w ciągu ostatnich kilku lat. I nie na próżno! Latem należy je podlewać raz w tygodniu, a zimą raz lub dwa razy w miesiącu. Sukulenty świetnie będą się czuły w pomieszczeniu od strony południowej, są dość łakome na promienie słoneczne. Ich zaokrąglone mięsiste liście będą wyglądać bardzo dobrze na jasnym parapecie!

KAKTUSY — Te pustynne rośliny są na zawsze w sercach ludzi, którzy nie są przyzwyczajeni do zwracania szczególnej uwagi na opiekę. Potrafią wytrzymać piekielne upały i potworne zimno, wymagają podlewania raz w miesiącu, ale niektóre rośliny potrafią przetrwać lata bez wody! Kaktusy, podobnie jak sukulenty, uwielbiają światło słoneczne. Będą się dobrze czuli na balkonach.

SANSEVIERIA — nasze babcie znają tę roślinę zwaną „językiem teściowej”. Wyróżniają się wydłużonym kształtem i mogą osiągać nawet 1 metr długości. Roślina ta może przetrwać prawie w każdych warunkach, doskonale dostosowuje się do środowiska, ale jeśli stworzysz dla niej idealne warunki, sansevieria może Cię zachwycić swoim kwitnieniem!

CHLOROPHYTUM to roślina znana z właściwości oczyszczających powietrze i wypełniających je tlenem! Taka roślina przyda się w sypialni i pokoju dziecinnym. Łatwo się rozmnaża i przypomina kształtem zielone nogi pająka. Chlorophytum jest całkowicie skromny: podlewanie raz w tygodniu będzie dla niego najwygodniejsze.

Wypełnij swój dom szczęśliwymi roślinami, które zapewnią przytulność! Nawiasem mówiąc, wiele osób, których dzieciństwo otaczały rośliny domowe, było w stanie znacznie wcześniej przystosować się do świata dorosłych i nabyło umiejętności troskliwego i pełnego szacunku stosunku do innych!

Jak informował portal "Życie": FANI MAŁGORZATY ROZENEK-MAJDAN WIDZĄ JĄ W „DZIEŃ DOBRY TVN”, JAK GWIAZDA ODPOWIEDZIAŁA NA ZACZEPKI? ZASKAKUJĄCE STWIERDZENIE, ZNALAZŁA NAWET PARTNERA

Przypomnij sobie: Z „M JAK MIŁOŚĆ” ZNIKNIE JEDNA Z NAJBARDZIEJ BARWNYCH POSTACI? FANI BĘDĄ NIEPOCIESZENI, AKTORKA OTRZYMAŁA NOWĄ PROPOZYCJĘ ZAWODOWĄ

Portal "Życie" pisał również: MARTA KACZYŃSKA BYŁA SĄSIADKĄ ŚW. PAMIĘCI ANNY PRZYBYLSKIEJ. PO LATACH UJAWNIŁA COŚ, CO WIELU MOŻE ZASKOCZYĆ. O CO CHODZI