Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi. Nieprzewidywalne zjawiska pogodowe pojawia się w niektórych regionach Polski.

Ostrzeżenia obejmują głównie dwa województwa. Mowa tutaj o dolnośląskim, którym niebezpieczne sytuacje mogą wystąpić już od godziny dwudziestej w piątek i potrwać aż do 7 rano w sobotę, a także Opolszczyzny (którym niebezpieczne sytuacje mogą wystąpić już od godziny dwudziestej w piątek i potrwać aż do 7 rano w sobotę, a także Opolszczyzny (z wyjątkiem powiatów strzeleckiego, krapkowickiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, prudnickiego i głubczyckiego), gdzie niebezpiecznie będzie od godziny 1 do 9 w sobotę. W tym czasie mogą pojawić się silne burze oraz obfite opady deszczu.

Deszcze i śnieg w nocy z wtorku na środę!/screen Pixabay
Deszcze i śnieg w nocy z wtorku na środę!/screen Pixabay
Deszcze i śnieg w nocy z wtorku na środę!/screen Pixabay

Jak podaje IMGW, przewidywane zagrożenia to:

"Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej."

Ze względu na niebezpieczeństwo zaleca się monitorowanie sytuacji i dostosowywanie się do zaleceń wydanych przez IMGW.

Będą burze!/screen Pikist
Będą burze!/screen Pikist

To też może cię zainteresować: 28.08.2020 roku. Ilość nowych zakażeń, jakie pojawiły się w ciągu minionej doby wciąż spędza sen z powiek resortu zdrowia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rozdzierająca serce historia dwuletniej dziewczynki, która bawi się w środku nocy na miejscu własnego spoczynku. Jej mama ma na to twarde dowody