Wszystko stało się już jasne – uczniowie, nauczyciele i rodzice mogą przygotować się na to, że szkoły będą funkcjonować w niemal normalny sposób już od 1 września. Decyzją rządu nauka będzie odbywała się w trybie stacjonarnym. Nie wszystkim się jednak ten pomysł podoba.

Rodzice chcą by dzieci uczyły się w systemie hybrydowym

Więcej dyrektorów decyduje się na wprowadzenie zajęć dydaktycznych swoich placówkach w trybie hybrydowym. Edukacja ta polega na częściowym prowadzeniu zajęć w szkole i częściowe w domu. Jak zdradza sanepid liczba wniosków o prowadzenie tego ty pół trybu w życie szkoły jest coraz większa.

Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl

Jak jednak twierdzi sanepid "nie ma przesłanek o charakterze epidemiologicznym, które uzasadniałyby wydawanie takiej opinii, a więc zgody na zdalną naukę". Wszczęcie nauki zdalnej możliwe jest jedynie wówczas, kiedy w placówce odnotuję się obecność koronawirusa.

Wielu rodziców stara się o to, aby w szkołach w których uczą się ich pociechy wprowadzono naukę zdalna. Jest to o wiele bezpieczniejsze niż standardowa naukę w klasach. Niestety mimo walki rodziców sanepid oraz rząd nie zgadzają się na przedłużenie nauki zdalnej.

Maseczki ochronne. Źródło: YouTube
Maseczki ochronne. Źródło: YouTube
Maseczki ochronne. Źródło: YouTube

To też może cię zainteresować: 28.08.2020 roku. Ilość nowych zakażeń, jakie pojawiły się w ciągu minionej doby wciąż spędza sen z powiek resortu zdrowia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rozdzierająca serce historia dwuletniej dziewczynki, która bawi się w środku nocy na miejscu własnego spoczynku. Jej mama ma na to twarde dowody