Rząd zmienił ustawę dotyczącą podatku za deszczówkę. Okazuje się, że i tym razem Polacy zapłacą więcej. Najbardziej stracą ci, którzy nie posiadają odpowiednich urządzeń gromadzących wody pochodzące z opadów. Są i szczęśliwcy. Nowy podatek nie dotyczy np. … kościołów!

Podatek od deszczu
Podatek od deszczu
Podatek od deszczu

1350 zł rocznie podatku od deszczu. Kto zapłaci?

Podatek za deszczówkę to nic innego jak zabudowanie terenu w taki sposób, aby uniemożliwić gromadzenie się na nim wody. W praktyce wyliczany jest on na podstawie powierzchni np. tarasów, dachów budynków. Czy obszarów wyłożonych kostką brukową. Jak dotąd podatek ten uiszczali właściciele nieruchomości, której powierzchnia przekroczyła 3500 mkw. i ponad 70 procent jej części została zabudowana. Teraz będzie inaczej.

Deszcze i śnieg w nocy z wtorku na środę!/screen Pixabay
Deszcze i śnieg w nocy z wtorku na środę!/screen Pixabay
Deszcze i śnieg w nocy z wtorku na środę!/screen Pixabay

Zgodnie z nowymi zasadami, za deszczówkę zapłacą wszyscy, którzy posiadają nieruchomość o powierzchni 600mkw i co najmniej 50 procent tej powierzchni jest zabudowana. Oznacza to, że podatek zapłaci wielu Polaków posiadających działki z domem jednorodzinnym.

Podatku tego nie zapłacą kościoły a także pozostałe związki wyznaniowe.

To też może cię zainteresować: 28.08.2020 roku. Ilość nowych zakażeń, jakie pojawiły się w ciągu minionej doby wciąż spędza sen z powiek resortu zdrowia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rozdzierająca serce historia dwuletniej dziewczynki, która bawi się w środku nocy na miejscu własnego spoczynku. Jej mama ma na to twarde dowody