„Przygotowaliśmy wytyczne dotyczące sposobu przygotowania placówek do pracy od 1 września, spoty, komunikaty. Odpowiadamy na bieżąco na pytania na stronie i komunikujemy się w mediach społecznościowych „– poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski

Ministerstwo Edukacji panuje nad bezpieczeństwem dzieci

Zgodnie z informacją przekazana przez Dariusza Piątkowskiego, ministerstwo stworzyło kilka modeli zarządzania placówkami, z których będą mogli korzystać dyrektorzy.

Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl

Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu z Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkol oraz innych placówek opiekuńczo-wychowawczych, które obowiązywały będą już od 1-go września. O tym, co znajduje się w specjalnie stworzonym programie wsparcia edukacji w dobie koronawirusa opowiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Powiedział minister edukacji, na stronie internetowej resortu znajdują się odpowiedzi na najbardziej nurtujące rodziców, nauczycieli, kadry oraz dyrektorów pytania. Komunikaty sformułowane są w sposób czytelny tak, aby informacja była przystępna dla wszystkich. Pojawiają się także materiały graficzne, które mają pomóc dotrzeć do najmłodszych."Staramy się też docierać za pomocą spotów" – zapewnia minister.

Dariusz Piontkowski podczas konferencji przypomniał dyrektorom o możliwości spotkań z powiatowymi stacjami sanitarnymi i z kuratorami oświaty, które pomogą rozwiązać wiele niewiadomych.

Sanepid apeluje o zdrowy rozsądek! / thejakartapost.com
Sanepid apeluje o zdrowy rozsądek! / thejakartapost.com

"Wiemy, że te spotkania cieszyły się dużym zainteresowanie, bo dyrektorzy mogli bezpośrednio wyjaśnić swoje wątpliwości. Mieli także okazję przekazać sposób kontaktu, by – gdyby zawiodła infolinia (sanepidu – PAP) – mogli kontaktować się z powiatowym inspektorem sanitarnym w razie większego zagrożenia epidemicznego" – wyjaśnił.

To też może cię zainteresować: 28.08.2020 roku. Ilość nowych zakażeń, jakie pojawiły się w ciągu minionej doby wciąż spędza sen z powiek resortu zdrowia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rozdzierająca serce historia dwuletniej dziewczynki, która bawi się w środku nocy na miejscu własnego spoczynku. Jej mama ma na to twarde dowody