Andrzej Duda podpisał w czwartek 27 sierpnia nowelizację prawa o ruchu drogowym. Informacje o tym przekazała Kancelaria Prezydenta. Co się zmieni?

Andrzej Duda podpisał nowelizację prawa o ruchu drogowym

Okazuje się, że zmian będzie sporo. Najważniejsza jest ta mówiąca o tym, że kierowca nie będzie musiał posiadać przy sobie prawa jazdy i okazywać go w trakcie kontroli. Co więcej będzie także sporo ułatwień dla tych, którzy rejestrują pojazdy.

Czy maseczki w samochodach zostają?/screen Twitter
Czy maseczki w samochodach zostają?/screen Twitter
Czy maseczki w samochodach zostają?/screen Twitter

- Zwalnia posiadaczy polskiego prawa jazdy z obowiązku posiadania przy sobie tego dokumentu i okazywania go na żądanie uprawnionego organu kontroli ruchu drogowego - czytamy w nowelizacji prawa o ruchu drogowym.

Zmiany, które dotyczą rejestracji pojazdu są znacznie łatwiejsze niż wcześniej. Dzięki ustawie możliwe jest zarejestrowanie pojazdu i lub czasowa rejestracja pojazdu w miejscu aktualnego, tymczasowego miejsca zamieszkania właściciela. Ponadto nie trzeba będzie zmieniać także tablic rejestracyjnych samochodu, jeżeli jest on już zarejestrowany na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Prawo jazdy. screen: moto.rp.pl
Prawo jazdy. screen: moto.rp.pl
Prawo jazdy. screen: moto.rp.pl

"Zniesiony będzie obowiązek przedkładania do rejestracji pojazdu dowodu własności, jeżeli od ostatniej rejestracji pojazdu nie nastąpiła zmiana w zakresie jego własności" - zaznaczono w komunikacie.

Ustawa wchodzi w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia.

To też może cię zainteresować: 28.08.2020 roku. Ilość nowych zakażeń, jakie pojawiły się w ciągu minionej doby wciąż spędza sen z powiek resortu zdrowia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rozdzierająca serce historia dwuletniej dziewczynki, która bawi się w środku nocy na miejscu własnego spoczynku. Jej mama ma na to twarde dowody