Jak donosi "Lelum" za "TVN Meteo", najbliższe godziny mogą przynieść trzem województwom silne ulewy, porywisty wiatr, oraz niebezpieczne burze. Chodzi o województwo śląskie, małoplskie i podkarpackie.

Co nas czeka dzisiaj w pogodzie

Piątek, "piąteczek, piątunio". Piękne słońce za większością okien w Polsce zagląda nam do domów, podczas gdy czytamy, że nawałnice, burze i porywiste wiatry depczą nam po piętach. Ciężko wręcz uwierzyć w to, że niedługo mieszkańcy południowej Polski otrzymają smsy z Alertami I stopnia.

Polscy Łowcy Burz publikują każdego dnia najświeższe doniesienia synoptyczne, oraz szczegółowe opisy sytuacji w poszczególnych częściach kraju. Internauci na bieżąco ślą zdjęcia obrazujące aktualny stan pogodowy w ich miastach.

Okazuje się, że 28 sierpnia 2020 roku, w piątek na południowym-wschodzie kraju pojawi się klin wysokiego ciśnienia, lecz od zachodu zacznie pojawiać się zatoka niskiego ciśnienia, która spowodowana jest z głębokim niżem znad Morza Północnego.

Jak zaznaczają synoptycy, prawdopodobieństwo wystąpienia burz nie jest wysokie, jednak największą szansę na pogorszenie się pogody ma południowy-zachód Polski.

Burzom towarzyszyć będą przede wszystkim silny wiatr w porywach do 70 km/h, opady deszczu do 15-25 mm. Nie można wykluczyć drobnego gradu. Burze o ile powstaną będą przemieszczać się w kierunku północno-wschodnim, a pojawią się głównie w godzinach nocnych, w szczególności na południowym-zachodzie.


Facebook/Polscy Łowcy Burz

Niestety weekend zapowiada się deszczowo, szczególnie w województwie śląskim i opolskim, według synoptyków stacji TVN Meteo. Alert może przyjść do mieszkańców Małopolski i Podkarpacia w sobotę, natomiast do mieszkańców województwa łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego mogą nadejść ostrzegawcze smsy w niedzielę.

Jesteście gotowi na konfrontację z prognozą pogody?

O tym sie mówi: Czym Katarzynie Dowbor podpadła Dorota Szelągowska? Nowa ramówka TVN wszystko wyjaśnia

Zerknij: Znana prezenterka przechodzi trudne chwile. Marcelina Zawadzka została oszukana. O co chodzi