Roman Wilhelmi był jednym z najpopularniejszych polskich aktorów. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie 55 lat. Był tak charakterystyczny, że pamiętam go do dziś mimo tego, że opuścił nas już ponad 30 lat temu.

Aktor znany jest ze znakomitych i wybitnych kreacji filmowych.

-Nigdy nie byłem aktorem łatwym. Nigdy mnie recenzenci specjalnie nie lubili. Mam coś kontrowersyjnego w sobie, coś niegładkiego, nie to, co się podoba. Zawsze byłem trudny w odbiorze - mówił w 1979 roku w Polskim Radiu.

Roman Wilhelmi – legenda kina

Roman Wilhelmi przyszedł na świat 6 czerwca 1936 r. w Poznaniu. Odszedł 3 listopada 1991 r. w Warszawie. Był aktorem, który potrafił porwać publiczność. Był tak charyzmatyczny, że nie dało się przejść obok niego obojętnie.

Swoją charyzmą wykazywał się również w życiu prywatnym. Aktor był osobą, która brylowała w towarzystwie. Miał wielu przyjaciół. Często znikał na dłuższy czas zatracając się w zabawie i alkoholu. Jak sam przyznawał po to by się od stresować.

Aktor miał jeszcze jedną słabość. Uwielbiał kobiety, w jego życiu pojawia się ich mnóstwo. Niestety jego związki, tak samo jak inne dziedziny jego życia, przegrały przez alkohol. Hulaszczy Tryb życia a które spowodowało to, że w miłości nie układało mu się zbyt dobrze.

To też może cię zainteresować: 27.08.2020 rok. Najnowsze doniesienia dobowe dotyczące ilości zakażeń w Polsce stanowią rekord. Resort zdrowia stanowczo się przepracował

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Magdalena Ogórek opublikowała na Twitterze informację, która mocno zainteresuje fanów Roberta Lewandowskiego. Nikt się tego nie spodziewa