Gdy w górach stworzą się naturalnie warunki do powstania tego zjawiska to turyści niemal szaleją na jego punkcie i nieustannie robią zdjęcia, które wywołują wielkie poruszenie w Internecie. Akurat w tej chwili w Tatrach powstały warunki atmosferyczne, które pozwalają zobaczyć tzw. widmo Brockenu, które inaczej nazywane jest „aniołem na niebie”. I choć ze zjawiskiem nadprzyrodzonym nie ma zupełnie nic wspólnego, bo to czyste zjawisko fizyczne to robi niesamowite wrażenie na każdym, kto zyska możliwość jego zobaczenia!

Widmo Brockenu możliwe w Tatrach, sprzyja pogoda. Jak dochodzi do tego niesamowitego zjawiska?

Właśnie w ostatnich dniach turyści zyskali możliwość zobaczenia zjawiska, które występuje tylko na dużych wysokościach i to przy odpowiednich warunkach atmosferycznych z udziałem słońca. Zwyczajowo nazywa się widmo Brockenu „mamidłem górskim”, a Brytyjczycy mówią o tym fenomenie „anioł w niebie”, bo rzeczywiście może ono przypominać nadprzyrodzoną istote.

Internauci, którzy w ostatnim dniach wybrali się w Tatry wykonali wiele zdjęć, które trafiły do sieci. W mediach społecznościowych zawrzało!

To nic nadprzyrodzonego, a czysta fizyka, ale jednak wygląda niczym anioł na niebie! Czym jest widmo Brockenu i kiedy występuje?

To zwyczajne zjawisko optyczne, które u wielu osób budzi pewnego rodzaju niepokój jest po prostu naszym własnym cieniem rzuconym na chmurę przez słońce! Zachodzi jednak tylko w na wysokości i to w momencie, gdy nasze ciało znajdzie się na linii między słońcem a mgłą. Wtedy tworzy się swego rodzaju tęcza, która wygląda jak aura wokół sylwetki naszego cienia. To taka tęczowa aureola, która niektórzy nazywają „glorią”. Tworzy się ona zupełnie tak samo jak tęcza – przez załamania promieni słońca w cząsteczkach wody w powietrzu.

Zjawisko swoją nazwę wzięło od Brocken – najwyższego szczytu gór Harz w centralnych Niemczech.

Takie zjawisko pogodowe się udało uwiecznić Tatry Wysokie Rysy Widmo Brockenu 😁😀

Posted by Adam Zajega on Thursday, August 13, 2020

Jak informował portal "Życie": WRÓCĄ ZAKAZY LOTÓW DO WIELU KRAJÓW? WICEMINISTER Z POWAŻNYM OSTRZEŻENIEM WOBEC WIELU POLAKÓW, MOŻE ZOSTAĆ PRZYWRÓCONA KWARANTANNA

Przypomnij sobie: KRYSTYNA PAWŁOWICZ MA DOŚĆ I POWIEDZIAŁA DO SŁUCHU WIELU OSOBOM. STANĘŁA MUREM ZA AGATĄ DUDĄ, PIERWSZA DAMA JEJ TEGO NIE ZAPOMNI

Portal "Życie" pisał również: BULWERSUJĄCA SYTUACJA Z UDZIAŁEM TURYSTY NAD MORZEM, DOKONAŁ ZDUMIEWAJĄCEGO ODKRYCIA. POLICJA ZDRADZIŁA OKOLICZNOŚCI ZDARZENIA